Sportas2022 m. Gegužės 28 d. 19:37

Po įtemptų rungtynių „Žalgiris“ išplėšė sunkią pergalę „Šiaulių“ namuose (papildyta)

Šiauliai

BC Šiauliai feisbuko nuotr.

Reporteris MindaugasŠaltinis: Etaplius.lt

218394

Antrosiose LKL mažojo finalo serijos iki keturių pergalių rungtynėse Šiaulių arenoje po pratęsimo 90:85 laimėjo Kauno „Žalgiris“. Tai antroji pergalė serijoje, tad kitose rungtynėse šiauliečiams teks itin pasistengti norint po dešimties metų pertraukos iškovoti bronzos medalius. Šiauliečiai demonstravo aukščiausio lygio kovą, tačiau lemiami baudos metimai skriejo pro šalį.

Pirmą kėlinį laimėję žalgiriečiai antrajame kėlinyje atleido vadžias, nors į didžiąją pertrauką pavyko išeiti išlaikant aštuonių taškų persvarą. Po didžiosios pertraukos į aikštelę sugrįžę „Šiaulių“ krepšininkai demonstravo žaidimo tempą ir trečiąjį kėlinį laimėjo dviem taškais.

Ketvirtojo kėlinio pirmoje dalyje šiauliečiai atakavo, tačiau augant įtampai ėmė daryti klaidas, teisėjai skyrė baudų metimus. Tuo puikiai pasinaudojo varžovai ir taikliais baudų metimais ėmė didinti persvarą. Treneriai vis prašė pertraukėlių. Teisėjams net teko įspėti „Šiaulių“ trenerį Antaną Sireiką už nesitvardymą.

Paskutinės rungtynių minutės vyko taškas į tašką. Šiauliečiai ėmėsi iniciatyvos mažinti atsilikimą tolimais metimais. Paskutinę minutę rezultatas buvo minimalus ir „Šiauliai“ galėjo pagalvoti apie pergalę. „Žalgiris“ atakavo nesėkmingai, prarado kamuolį, kuo pasinaudojo aikštelės šeimininkai ir atakoje taškų nepelnė, bet išplėšė pražangą.

Lemiamą akimirką šiauliečiai pelnė tik vieną baudos metimą ir išlygino rezultatą 80:80. Paskutinėmis sekundėmis žalgiriečiai vėl atakavo nesėkmingai, tačiau šiauliečių kontrataka taip pat baigėsi nesėkme. Likus vienuolikai sekundžių šiauliečiai paskubėjo ir prarado kamuolį, po ko treneriai paprašė minutės pertraukėlės.

Paskutinės atakos metu kauniečiams taškų pelnyti nepavyko, tad rezultatui esant lygiam, teko žaisti pratęsimą. Jam prasidėjus kauniečiai pelnė keturis taškus. Kontratakos metu šiauliečiai taškų nepelnė, bet vis provokavo varžovų pražangas ir turėjo progą mesti baudos metimus. Metimai šiose rungtynėse vis buvo nesėkmingi.

Serijoje dėl bronzos medalių žalgiriečiai dabar pirmauja 2-0.

Trečiosios mažojo finalo, kuriame šiemet kovojama iki keturių pergalių, rungtynės vyks pirmadienį Kaune.

„Šiauliai-7bet“: Martynas Varnas ir Nemanja Bezbradica po 16, Donatas Sabeckis 12 (8 rez. perd.), Giedrius Staniulis (9 atk. kam.) ir Arminas Urbutis po 11, Eimantas Stankevičius 7, Isaiah Armwoodas 3, Danielius Baslykas 2;

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16, Mantas Kalnietis (5 rez. perd.), Artūras Milaknis (4/4 trit.) ir Tyleris Cavanaugh po 12, Paulius Jankūnas 8, Marekas Blaževičius 7, Joffrey Lauvergne'as ir Nielsas Giffey po 6, Janis Strelniekas 5, Joshas Nebo, Karolis Lukošiūnas ir Lukas Lekavičius po 2.