Ramutė Šimukauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Lapkričio 24 d. Prienų KKSC salėje vyko pirmenybių 2-ojo turo susitikimai.

„Tango pizza-Stadionas“ – Prienų KKSC 78:57 (21:17, 18:9, 23:15, 16:16)
Prienų KKSC jaunimas sėkmingai pradėjo rungtynes prieš „Tango pizza-Stadioną“ ir pirmavo 13:5. Vis dėlto labiau patyrę jų priešininkai greit atsigavo ir po J. Davidavičiaus ir R. Gerbutavičiaus metimų išsiveržė į priekį 21:17. Antrajame kėlinyje Prienų KKSC ėmė strigti puolime, o 7 iš vos 9 visos komandos taškų pelnė E. Balčiūnas. Tuo tarpu priešingoje barikadų pusėje įsismagino R. Gerbutavičius, ir po dviejų jo tritaškių komandos išėjo ilsėtis į didžiąją pertrauką „Tango pizza-Stadionui“ pirmaujant 39:26. Trečiajame ketvirtyje naudingo R. Marcinkevičiaus ir D. Jancevičiaus žaidimo dėka „Tango pizza-Stadionas“ ir toliau tolo, o skirtumas tarp komandų perkopė ir 20 – ties taškų ribą – 62:41. Ketvirtą kėlinį Prienų KKSC pradėjo spurtu 9:0 ir trumpam sugrąžino intrigą į rungtynes. Deja, varžovų baudos aikštelėje siautėjęs R. Marcinkevičius greitai atstatė status quo ,ir „Tango pizza-Stadionas“ užtikrintai laimėjo rungtynes rezultatu 78:57.
„Tango pizza-Stadiono“ komandos žaidėjas K. Chadakauskas nubaustas technine pražanga.
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Tango pizza-Stadionas“: R. Marcinkevičius -25, D. Jancevičius -16, T. Paplauskas -12, R. Gerbutavičius -11.
Prienų KKSC: E. Balčiūnas -13, A. Butkus -12, K. Banionis -7.

„PMVD“ – „Pakuonis“ 78:59 (13:4, 22:14, 22:22, 21:19)
Kitose rungtynėse dėl antrosios pergalės kovojo „PMVD“ ir „Pakuonio“ ekipos. Sėkmingai susitikimą pradėjusi „PMVD“ išsiveržė į priekį 13:4, tačiau tada abiejų komandų puolimas visiškai sustojo – tokiu rezultatu ir baigėsi pirmasis ketvirtis. Antrajame kėlinyje abi komandos ir toliau metė pro šalį, o „PMVD“ dar šiek tiek padidino savo persvarą – 35:18. Po didžiosios pertraukos pagaliau prabilo „Pakuonio“ toliašaudė artilerija: 3 tritaškius smeigė V. Jarmala, po 2 tolimus metimus pridėjo M. Juščius ir R. Grimalauskas. „PMVD“ taip pat ėmė geriau pataikyti – pakuoniškiams tolimais metimais atsakė P. Ivanauskas ir M. Seilius, o K. Rimgaila ir I. Snapaitis sėkmingai tvarkė reikalus „Pakuonio“ baudos aikštelėje. „PMVD“ laimėjo klampias rungtynes rezultatu 78:59 ir į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę, tuo tarpu „Pakuonis“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą.
„PMVD“: K. Rimgaila -15, P. Ivanauskas ir M. Seilius – po 14, V. Celiešius -10.
„Pakuonis“: M. Juščius ir V. Jarmala -po 17, R. Grimalauskas -12.

„Pušynė“ – „Šilavotas“ 71:62 (16:16, 20:17, 16:16, 19:13)
Trečiajame dienos susitikime tarp „Pušynės“ ir „Šilavoto“ nuo pat pirmųjų minučių užvirė atkakli kova, kurią puikiai iliustravo pirmasis kėlinys, pasibaigęs lygiu rezultatu 16:16. Antrajame kėlinyje po M. Birbalo ir A. Kubiliaus tritaškių „Pušynė“ kiek atitrūko ir neleido priešininkams persverti rezultato – 36:33 įpusėjus rungtynėms. Trečiajame ketvirtyje ir toliau vyko atkakli kova. G. Stalioraičio ir V. Mieldažio vedamas „Šilavotas“ nuolat kvėpavo varžovams į nugaras, tačiau puikią atkarpą sužaidė „Pušynės“ toliašaudė artilerija – 4 tolimi metimai pastariesiems leido ir toliau išlaikyti trapią persvarą – 52:49. Lemiamame kėlinyje „Šilavotas“ iš paskutiniųjų stengėsi perimti rungtynių kontrolę, tačiau 10 taškų svarbiausiu rungtynių metu surinkęs A. Sinkevičius įtvirtino „Pušynės“ pergalę rezultatu 71:62.
„Pušynė“: A. Sinkevičius – 20, M. Birbalas – 13, A. Kubilius -12.
„Šilavotas“: V. Mieldažys ir G. Stalioraitis – po 19.

Birštono „Versmė“ – Veiverių KK „Amberis“ 97:77 (24:28, 21:10, 23:26, 29:13)
Birštono „Versmės“ ir Veiverių KK „Amberio“ akistata prasidėjo itin rezultatyviai. „Versmei“ taškus rinko visi aikštelėje pasirodę žaidėjai, tuo tarpu „Amberio“ lyderiu tapo įspūdingą atkarpą sužaidęs P. Kirpičenko: net 4 jo tolimi metimai ir 19 surinktų taškų leido „Amberiui“ išsiveržti į priekį 28:24. Po pertraukėlės „Versmė“ suaktyvino savo gynybą, ir veiveriškiai ėmė strigti puldami varžovų krepšį. A. Gedmino ir K. Juškevičiaus vedama „Versmė“ persvėrė rezultatą į savo pusę ir, įpusėjus rungtynėms, buvo priekyje 45:38. Trečiajame kėlinyje P. Kirpičenko pagaliau rado pagalbininką – puikiai „Versmės“ baudos aikštelėje žaidęs T. Tulauskas leido „Amberiui“ priartėti prie varžovų, tačiau persverti rezultato nepavyko, nes „Versmės“ snaiperiai pataikė net 5 tritaškius. Trečiajame kėlinyje „užsikūręs“ A. Gedminas savo šou tęsė ir paskutiniajame ketvirtyje: 4 jo tolimi metimai leido „Versmei“ pagaliau atsiplėšti saugiu skirtumu, kurio „Amberis“ jau nebesugebėjo panaikinti. „Versmė“ laimėjo susitikimą 97:77 ir įsirašė antrąją pergalę, tuo tarpu „Amberis“ lieka su vienu laimėjimu.
„Versmės“ komandos žaidėjai L. Vėlavičius ir K. Juškevičius nubausti techninėmis pražangomis.
„Versmė“: A. Gedminas -34, M. Knyšius -13, Man. Knyšius ir K. Juškevičius po -12.
„Amberis“: P. Kirpičenko – 28, T. Tulauskas -24.

„Dvariukas-Sava ranga“ – „Stakliškės“ 101:79 (32:19 22:21 29:17 18:22)
„Stakliškės“ ir vėl į rungtynes su „Dvariuku-Sava ranga“ atsiuntė antrą sudėtį. Tuo pasinaudoję jų priešininkai iškart griebė jautį už ragų ir išsiveržė į priekį 32:19. „Dvariuko“ žaidėjas M. Ylius vien per pirmą kėlinį pelnė 14 taškų. Antrajame kėlinyje vyko kova tarp „Dvariuko“ ir A. Kaminsko – pastarasis pelnė net 17 taškų ir neleido „Dvariukui“ dar labiau nutolti – 54:40. Po pertraukos „Dvariuko“ krepšininkai ėmė smagintis: greitų atakų smaigalyje vis atsidurdavę D. Petkevičius ir A. Tilindė džiugino salėje susirinkusius žiūrovus galingais dėjimais, o skirtumas tarp komandų jau tapo triuškinantis – 83:57. Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, kurio metu stakliškiečius už ausų ir toliau tempė vienintelis A. Kaminskas. „Dvariukui“ 100-tąjį tašką pelnė R. Milašauskas, o finalinė rungtynių sirena užfiksavo lengvą „Dvariuko-Sava ranga“ pergalę rezultatu 101:79. Beje, „Stakliškių“ lyderis A. Kaminskas savo komandai pelnė net 58 taškus!
„Dvariuko-Sava ranga“ žaidėjas T. Mikušauskas nubaustas technine pražanga.
„Dvariukas-Sava ranga“: M. Ylius -30, V. Alčiauskas -21, D. Petkevičius -16, G. Buinickas -11.
„Stakliškės“: A. Kaminskas -58, D. Preibys -11.

Balbieriškio „Ringis“ – „Jieznas“ 85:61 (26:10, 23:15, 21:15, 15:21)
2-asis turas baigėsi „Jiezno“ ir Balbieriškio „Ringio“ akistata. „Ringis“ jau pirmajame kėlinyje pasiuntė varžovus į nokdauną ir po R. Stankevičiaus ir D. Kuzmicko tritaškių pabėgo į priekį 26:10. Antrajame kėlinyje D. Kuzmickas ir toliau demonstravo solidų žaidimą, o jam puikiai talkino jiezniškių gynybą prasiveržimais draskęs A. Pilvelis. „Jiezną“ į priekį bandė tempti 8 taškus iš eilės surinkęs S. Beliūnas, tačiau komandos draugų pagalbos jam nepavyko sulaukti. Po dviejų kėlinių „Ringis“ buvo priekyje 49:25. Trečią kėlinį trimis tritaškiais pradėjo E. Voveraitis, o „Ringis“ ir toliau didino savo pranašumą, kuris pasiekė 30-ties taškų ribą. Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas, kurį „Jieznas“ pagaliau laimėjo ir kiek sumažino triuškinamą atsilikimą. „Ringis“ užtikrintai nugalėjo savo priešininkus rezultatu 85:61 ir iškovojo pirmąją pergalę, tuo tarpu „Jieznui“ pirmojo laimėjimo dar teks palaukti.
„Ringis“: R. Stankevičius -18, D. Kuzmickas -17, A. Pilvelis -15, E. Voveraitis -14.
„Jieznas“: S. Beliūnas -22, L. Pempė -10, E. Petkevičius -8.