Antroji velenų gamybos linija jau ir „inauguruota“

Marijampolė
Ričardo Pasiliausko nuotraukos
Regina Kulbokaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Linija išbandyta, dirba, klientai laukia mūsų gaminių. Juostelės nekirpsime, iškilmių nerengsime – tiesiog norėjome pakviesti ir kartu pasidžiaugti sėkmingai įvykdytu projektu, padėkoti tiems, kurie mums tiesiogiai ir netiesiogiai padėjo įgyvendinti viską, kas buvo planuota“, – pradėdamas naujosios automobilių velenų linijos pristatymą kalbėjo UAB „CIE LT Forge Marijampolė“ generalinis direktorius Dainius Masionis.

Kad stambios, daugelyje valstybių per 90 įmonių valdančios gamybinės grupės „CIE Automotive“ akcininkų investicijos (apie 10 mln. eurų) būtų nukreiptos į Marijampolėje veikiančią bendrovę (beje, vienintelę šiame regione), generalinio direktoriaus teigimu, teko labai intensyviai padirbėti, ir tai – neabejotinas viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ nuopelnas.

Jos atstovai – gamybos komandos vadovė Elina Chodzkaitė-Barauskienė ir jos kolega Edgaras Vainauskas, projektų valdymo departamento analitikė Jelena Surina bei paramų komandai atstovaujanti Erna Suslavičiūtė naujos kaldinimo linijos „inauguracijos“ proga taip pat apsilankė Marijampolėje. Su ja (o kartu ir su įmone bei jos produkcija, gamybos procesais) susipažinti buvo pakviesti ir Marijampolės savivaldybės vadovai – vicemeras (šiuo metu ir laikinasis meras) Povilas Isoda, vicemeras Romualdas Makauskas ir administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Beje, Marijampolės savivaldybė, suteikusi investicinį projektą vykdančiai bendrovei nemažų mokestinių lengvatų, generalinio direktoriaus irgi buvo įvardinta kaip projekto rėmėja.

Apie tai, kaip per pastaruosius porą metų verslo plėtros idėja žingsnis po žingsnio materializavosi, renginio svečiams papasakojo projekto vadovas Rytis Bartkevičius.

Kadangi naująją liniją reikėjo patalpinti turimuose gamybiniuose plotuose, pirmiausia teko perrikiuot jau esamą įrangą, sukurti reikalingą aplinką – pradedant ypatingo tvirtumo pamatu galingam presui ir baigiant elektros, ventiliacijos, kitų gamybai reikalingų sistemų įrengimu ir instaliavimu.

Nemažas iššūkis buvo preso (5000 tonų) montavimas: technika galinga, stambių gabaritų, o gamyklos stogo nenukelsi. „Skaičiavome beveik milimetro tikslumu“, – sakė projekto vadovas R. Bartkevičius.

Po trumpo pristatymo šeimininkai pakvietė apžiūrėti, kaip dirba naujoji linija.

Didysis Olimpo dievų ginklakalys Hefaistas neabejotinai pavydėtų, stebėdamas procesą, kurio metu metalo strypas virsta folksvageno, „audinės“ ar „renuko“ variklio velenu... Būtent šio markės automobiliams kaldinamos detalės naujojoje maksimaliai automatizuotoje linijoje.

Po suvenyrinį veleno variantą pasibaigus pažintinei ekskursijai po gamyklą „CIE Forge Marijampolė“ generalinis direktorius D. Masionis įteikė ir „Investuok Lietuvoje“ atstovams bei Marijampolės savivaldybės vadovams.

UAB „CIE LT Forge Marijampolė“ generalinio direktoriaus D. Masionio teigimu, įgyvendinus šį investicinį projektą alkūninių velenų gamybos pajėgumai patrigubėjo – iki 1,5 milijono per metus (iki naujosios linijos paleidimo „traukė“ iki 500 tūkst. alkūninių velenų). Beje, kalbant apie ateitį, tai dar ne riba: priklausomai nuo poreikio tolesnė verslo plėtra neatmetama.