Angle down Atgal

Antrąsyk šią savaitę Karinės oro pajėgos gabeno donoro organus transplantacijos operacijoms

Besibaigianti savaitė Karinėms oro pajėgoms (KOP) yra išskirtinė ir tuo, kad jau du kartus kariniai oro sraigtasparniai dalyvavo donorų organų pergabenimo operacijose.

Trečiadienį gavus prašymą iš Nacionalinio transplantacijos biuro transplantuoti organą, KOP sraigtasparnis Mi-8T pakilo iš 2-ojo paieškos ir gelbėjimo posto (Kaunas) ir iš VŠĮ „Kauno klinikos“ į VŠĮ „Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos“ pristatė organą, reikalingą transplantacijos operacijai. Organo pergabenimas truko daugiau kaip pusvalandį.

Šiandien, spalio 30 d., KOP sraigtasparnio Eurocopter AS365 Dauphin įgula, vadovaujama mjr. Laimio Aleknavičiaus, iš Klaipėdos jūrininkų ligoninės į VŠĮ „Kauno klinikos“ perskraidino donorrui reikalingą organą.

„Nors oro sąlygos šiandien nebuvo geros, šią užduotį atlikom sėkmingai. Viliamės, kad mūsų pastangos padės išsaugoti žmogaus gyvybę“, – sakė mjr. L. Aleknavičius.

Karinės oro pajėgos, atlikdamos kitas užduotis, taip pat vykdo budėjimą paieškos ir gelbėjimo postuose bei prireikus atlieka medicininės evakuacijos ir gelbėjimo užduotis, gabena donorų organus transplantacijos operacijoms bei ligonius nutrauktų galūnių replantacijos operacijoms.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite