Angle down Atgal

Antras turas: kam savo simpatijas skyrė Utenos apskrities gyventojai?

Vakar šalyje vyko Prezidento rinkimų antrasis turas bei rinkimai į Europos Parlamentą. Dėl Prezidento šalies gyventojai apsisprendė greitai ir net vidurnakčio nesulaukus jau turėjome naująjį Lietuvos vadovą - Gitaną Nausėdą. Naujieji parlamentarai paaiškėjo tik šį rytą. Šalis apsisprendė, o kaip balsavo atskiri Lietuvos miestai?

Daugiau skaitykite: G. Nausėda - išrinktas Lietuvos Prezidentas

Lietuva išrinko savo atstovus Europos Parlamente

Utena

Utenos gyventojai labiausiai pasitikėjo Gitanu Nausėda ir jam skyrė daugiau nei 65 procentus balsų. Ingrida Šimonytė nuo lyderio atsiliko kiek mažiau nei perpus, surinkusi 34,47 proc. Europos Parlamento rinkimuose uteniškiai labiausiai palaikė Lietuvos socialdemokratų partiją (23,90 proc.). Antroje vietoje sąraše liko Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (19,52 proc.).

Anykščiai

Anykščiuose, kaip ir Utenoje, lyderiavo Gitanas Nausėda, o antroji vieta atiteko Ingridai Šimonytei. Prezidento postą užsitikrinęs G. Nausėda surinko 64,45 proc. anykštėnų simpatijų, 35,55 proc. balsų atiteko I. Šimonytei. Europos Parlamento rinkimuose Anykščių rajono savivaldybės rinkėjai daugiausiai savo simpatijų skyrė Tėvynės sąjungai - Lietuvos krikščionims demokratams (20,47 proc.), o antroje vietoje liko Lietuvos socialdemokratų partija (20,04 proc.).

Ignalina

Ne kitaip nei Anykščių ar Utenos gyventojai rinkosi ir ignaliniečiai. Jie taip pat pirmą vietą skyrė Gitanui Nausėdai, o antrą - Ingridai Šimonytei. G. Nausėda surinko net 73,24 proc. rinkėjų balsų, I. Šimonytė – 26,76 proc. Europos Parlamento rinkimuose ignaliniečiai savo simpatijas atidavė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (24,92 proc.) bei antroje vietoje likusiai Lietuvos socialdemokratų partijai (20,04 proc.).

Molėtai

Molėtuose Gitanas Nausėda irgi liko pirmoje vietoje. Jis surinko 65,64 proc. rinkėjų balsų. Tuo tarpu I. Šimonytė – 34,36 proc. Europos Parlamento rinkimuose molėtiškiai daugiausiai balsavo už Tėvynės sąjungą - Lietuvos krikščionis demokratus (21,02 proc.). Antroje vietoje sąraše liko Lietuvos socialdemokratų partija su 17,03 proc.

Visaginas

Visaginiečiai, kaip ir kiti apskrities gyventojai, pasitikėjimą išreiškė G. Nausėda. Jis surinko net 90,23 proc. rinkėjų simpatijų. I. Šimonytė gavonet dešimt kartų mažiau – 9,77 proc. – savivaldybės rinkėjų balsų. Europos Parlamento rinkimuose visaginiečiai daugiausiai balsavo už „Valdemaro Tomaševskio bloką“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koaliciją, kuri surinko 25,73 proc., o antroje vietoje liko Visuomeninis rinkimų komitetas „Prezidento Rolando Pakso judėjimas“ (22,69 proc.).

Zarasai

Zarasiškiai savo simpatijas taipogi skyrė G. Nausėdai. Jis surinko 75,26 proc. rinkėjų balsų. I. Šimonytei savo balsus skyrė 24,74 proc. rinkėjų Zarasų rajono savivaldybėje. Europos Parlamento rinkimuose apylinkės rinkėjai daugiausiai balsavo už Lietuvos socialdemokratų partiją (19,86 proc.), o antroje vietoje liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 16,14 proc.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite