Angle down Atgal

Antras turas: kam savo simpatijas skyrė Alytaus apskrities gyventojai?

Vakar šalyje vyko Prezidento rinkimų antrasis turas bei rinkimai į Europos Parlamentą. Dėl Prezidento šalies gyventojai apsisprendė greitai ir net vidurnakčio nesulaukus jau turėjome naująjį Lietuvos vadovą - Gitaną Nausėdą. Naujieji parlamentarai paaiškėjo tik šį rytą. Šalis apsisprendė, o kaip balsavo atskiri Lietuvos miestai?

Daugiau skaitykite: G. Nausėda - išrinktas Lietuvos Prezidentas

Lietuva išrinko savo atstovus Europos Parlamente

Alytiškių simpanijos – G. Nausėdai

Alytaus miesto gyventojai labiausiai pasitikėjo Gitanu Nausėda ir jam skyrė daugiau nei 67 procentus balsų. Ingrida Šimonytė nuo lyderio atsiliko daugiau nei perpus, surinkusi 32,98 proc. Europos Parlamento rinkimuose alytiškiai labiausiai palaikė Lietuvos socialdemokratų partiją (21,46 proc.). Antroje vietoje sąraše liko Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (17,75 proc.).

Rajone gyvenantys rinkėjai atidavė 69,19 proc. savo balsų G. Nausėdai. Tuo tarpu I. Šimonytė gavo 30,81 proc. rinkėjų simpatijų. Europos parlamento rinkimuose Alytaus rajono gyventojai daugiausiai balsų atidavė Tėvynės sąjungai - Lietuvos krikščionims demokratams (19,79 proc.). Antroji liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (19,54 proc.).

Druskininkai

Druskininkuose, kaip ir Alytuje, lyderiavo Gitanas Nausėda, o antroji vieta atiteko Ingridai Šimonytei. Prezidento postą užsitikrinęs G. Nausėda surinko 67,89 proc. druskininkiečių simpatijų, 32,11 proc. balsų atiteko I. Šimonytei. Europos Parlamento rinkimuose Druskininkų savivaldybės rinkėjai daugiausiai savo simpatijų skyrė Lietuvos socialdemokratų partijai (19,76 proc.), o antrieji liko Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (19,13 proc.).

Lazdijai

Ne kitaip nei Alytaus ar Druskininkų gyventojai rinkosi ir lazdijiečiai. Jie taip pat pirmą vietą skyrė Gitanui Nausėdai, o antrą - Ingridai Šimonytei. G. Nausėda surinko net 72,09 proc. rinkėjų balsų, I. Šimonytė – 27,91 proc. Europos Parlamento rinkimuose lazdijiečiai savo simpatijas atidavė Lietuvos socialdemokratų partijai (20,52 proc.) bei antroje vietoje likusiai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (19,38 proc.).

Varėna

Varėnoje Gitanas Nausėda irgi liko pirmoje vietoje. Jis surinko daugiau nei 68 procentus rinkėjų balsų. Tuo tarpu I. Šimonytė – 31,98 proc. Europos Parlamento rinkimuose varėniškiai daugiausiai balsavo už Lietuvos socialdemokratų partiją (21,59 proc.). Antroje vietoje sąraše liko Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai su 17,32 proc.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite