Angle down Atgal

Antras turas: kam savo balsus atidavė Panevėžio apskrities gyventojai?

Vakar šalyje vyko Prezidento rinkimų antrasis turas bei rinkimai į Europos Parlamentą. Dėl Prezidento šalies gyventojai apsisprendė greitai ir net vidurnakčio nesulaukus jau turėjome naująjį Lietuvos vadovą - Gitaną Nausėdą. Naujieji parlamentarai paaiškėjo tik šį rytą. Šalis apsisprendė, o kaip balsavo atskiri Lietuvos miestai?

Skaitykite daugiau: G. Nausėda - išrinktas Lietuvos Prezidentas

Lietuva išrinko savo atstovus Europos Parlamente

Panevėžys

Panevėžio miesto gyventojai labiausiai pasitikėjo Gitanu Nausėda ir jam skyrė daugiau nei 64 procentus balsų. Ingrida Šimonytė nuo lyderio atsiliko kiek mažiau nei perpus, surinkusi 35,23 proc. Europos Parlamento rinkimuose panevėžiečiai labiausiai palaikė Tėvynės sąjungą - Lietuvos krikščionis demokratus (21,38 proc.). Antroje vietoje sąraše liko Lietuvos socialdemokratų partija (17,99 proc.).

Rajone gyvenantys rinkėjai atidavė 68,47 proc. savo balsų G. Nausėdai. Tuo tarpu I. Šimonytė gavo 31,53 proc. rinkėjų simpatijų. Europos parlamento rinkimuose Panevėžio rajono gyventojai daugiausiai balsų atidavė Lietuvos socialdemokratų partijai (18,63 proc.). Antroji liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (18,20 proc.).

Biržai

Biržuose, kaip ir Panevėžyje, lyderiavo Gitanas Nausėda, o antroji vieta atiteko Ingridai Šimonytei. Prezidento postą užsitikrinęs G. Nausėda surinko net 70,31 proc. biržiečių simpatijų, 29,69 proc. balsų atiteko I. Šimonytei. Europos Parlamento rinkimuose Biržų rajono savivaldybės rinkėjai daugiausiai savo simpatijų skyrė Lietuvos socialdemokratų partijai (22,09 proc.), o antroje vietoje liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (17,22 proc.).

Kupiškis

Ne kitaip nei Panevėžio ar Biržų gyventojai rinkosi ir kupiškėnai. Jie taip pat pirmą vietą skyrė Gitanui Nausėdai, o antrą - Ingridai Šimonytei. G. Nausėda surinko 68,72 proc. rinkėjų balsų, I. Šimonytė – 31,28 proc. Europos Parlamento rinkimuose kupiškėnai savo simpatijas atidavė Lietuvos socialdemokratų partijai (21,52 proc.) bei antroje vietoje likusiai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (20,04 proc.).

Pasvalys

Pasvalyje Gitanas Nausėda irgi liko pirmoje vietoje. Jis surinko net 72,97 proc. rinkėjų balsų. Tuo tarpu I. Šimonytė – 27,03 proc. Europos Parlamento rinkimuose pasvaliečiai daugiausiai balsavo už Lietuvos socialdemokratų partiją (20,59 proc.). Antroje vietoje sąraše liko Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai su 18,74 proc.

Rokiškis

Rokiškėnai, kaip ir kiti apskrities gyventojai, pasitikėjimą išreiškė G. Nausėda. Jis surinko 67,53 proc. rinkėjų simpatijų. I. Šimonytė gavo 32,47 proc. savivaldybės rinkėjų balsų. Europos Parlamento rinkimuose rokiškėnai daugiausiai balsavo už Lietuvos socialdemokratų partiją (21,43 proc.), o antroje vietoje liko Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (16,82 proc.).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite