Angle down Atgal

Antrąją Rokiškio gimtadienio dieną – du rekordai, šeimos pieva ir popmuzikos asorti

Rugsėjo 22-osios, sekmadienio, vidurdienį Rokiškio krašto muziejaus erdvėse rokiškėnų ir miesto svečių lauks mugė ir atrakcionų parkas, o 13 val. šeimos pieva pražys atrakcionais, edukaciniais užsiėmimais ir konkursais.

Vienas svarbiausių šios pievos akcentų – rekordai, o jų planuojame net du. Pirmajam rokiškėnai ir miesto svečiai kviečiami atsinešti savo augintinius – kiškius ir triušelius narveliuose. Sieksime daugiausiai vienoje vietoje susibūrusių ilgaausių rekordo ir visiems parodysime, kad Rokiškis – tikrai kiškių miestas. Kitam rekordui pasiekti gimtadienio svečius raginame atsinešti pliušinius kiškius. Tai bus spalvotas, vaikiškas, nuotaikingas rekordas – gigantiškas ir ryškus „Kiškių tortas“. Savo kiškučius dalyviai trumpam „paskolins“ šiam tikslui – tik tol, kol bus „iškeptas“ tortas ir užfiksuotas pats rekordas. Mūsų pasiekimus fiksuos agentūra „Factum“. Šiame linksmame „Kiškių mieste“ lauks ne tik įvairios pramogos, interaktyvūs žaidimai, bet ir prizai, kuriuos dovanos prekybos tinklas „Lidl“, „Gimtasis Rokiškis“ ir „Rokiškio sūris“.

Muzikos gurmanų šventė

Po kiškiškų pramogų – laikas muzikos gurmanams. Brandžią publiką nuo 14 val. smagiais ritmais džiugins Kauno bigbendas ir jo koncertinė programa „Švieski man vėl“. Siūbuosime pagal 18-os muzikantų atliekamas gražiausias Stasio Povilaičio dainas. Jau 25 metus Kauno bigbendas yra vienas iš laikinosios sostinės džiazo kultūros centrų ir svarbiausių šalies džiazo įvykių liudininkas, dalyvis ir kūrėjas. Kelioms kartoms Kauno bigbendas yra gyva džiazo mokykla, be šio kolektyvo sunkiai įsivaizduojamos kasmetinės Lietuvos džiazo šventės – „Kaunas Jazz“, Klaipėdos pilies džiazo festivalis, Šiaulių bigbendų festivalis.

Aušra ir Ramūnas Difartai gimtadienio svečius pakvies pasiklausyti gražiausių pasaulio pop-rock muzikos duetų. Ši programa nudžiugins muzikos gurmanus, vertinančius kokybę, gyvą garsą ir nuoširdžias emocijas. Projektas, jau spėjęs pavergti Lietuvos klausytojų širdis savo jautrumu, išskirtiniu skambesiu ir atlikimu, pirmą kartą nuskambės ir Rokiškyje. Išskirtinio balso tembro, jausmingas ir muzikalus dainų autorius, atlikėjas ir gitaristas R. Difartas, išleidęs keturis studijinius albumus bei vieną DVD, sėkmingai koncertuojantis su įvairiais muzikiniais projektais ir gyvo garso grupe, šį rudenį vėl pasitinka su naujomis muzikinėmis idėjomis.

R. Difartas kartu su savo žmona, atlikėja A. Difarte, Rokiškio gimtadienyje pristatys akustinę programą „Gražiausi pasauliniai populiariosios muzikos duetai“. Joje bus atliekami naujai aranžuoti patys gražiausi pasauliniai visų laikų pop-rock muzikos duetai bei autorinės Ramūno dainos. Unikalu tai, kad jos skamba pritariant nuostabaus grožio lietuvišku instrumentu – kanklėmis, smuiku ir gitara.

Klausytojai išgirs: „The Beatles“, „Led Zeppelin“, Sting, B. Adams, R. Stewart, C. Lauper, B. Raitt, E. Clapton, Adele, „Eagles“ bei kitus hitus.

Jaunimas šėls su „Flash Voyage“, muziejuje – rečitalis

Vasaros kūrybinė stovykla „Kuriu ir mokausi“ stebina savo pasiekimais ir miesto gimtadienyje parodys jaunimui skirtą programą.

Jaunimas, ko gero, labiausiai laukia vienos ryškiausių naujosios kartos roko grupių „Flash Voyage“. Nors šį kolektyvą vis dar galima vadinti nauju, grupė jau spėjo laimėti jaunų grupių konkursą „Garažas“ ir apšildyti britų atlikėją King Krule, o jos hitai renka šimtatūkstantines perklausas „YouTube“ ir „Spotify“ platformose. Roko muziką su retro ir psichodelikos prieskoniu grojantys vaikinai nesikuklina – jie pasiryžę sukurti muzikinę revoliuciją savo gimtinėje.

Patys muzikantai apie naujausią albumą „Voyage In A Flash“ pasakoja taip: „Jis yra apie ieškojimus, atradimus, klystkelius – kitaip sakant, blaškymąsi šiame visko pilname pasaulyje. Apie nesibaigiančią ieškojimų kelionę, meilę ir visa tai, kas yra tikra mūsų akimis. Taip pat, mūsų kaip muzikantų tobulėjimą, naujų garsų ieškojimą. Norime nestovėti vienoje vietoje ir nežaisti to paties žaidimo.“

18 val. Rokiškio krašto muziejuje visus renginius vainikuos pasaulyje žinomos pianistės Goldos Tatz-Vainberg rečitalis.

Tikime, kad 520-asis miesto gimtadienis padovanos rokiškėnams ir miesto svečiams puikių ir įsimenančių akimirkų.

Audronė Telšinskienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite