Sportas2019 m. Liepos 21 d. 09:32

Antrą rezultatą užfiksavęs Danas Rapšys pateko į pirmą finalą Pietų Korėjoje

92115

Pietų Korėjos mieste Gvangdžou vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvos laiku prasidėjo plaukimo rungtys, kuriose didžiausios lietuvių viltys krypsta į Daną Rapšį.

400 metrų laisvuoju stiliumi atrankoje lietuvis pasirodė puikiai – distanciją įveikė per 3:44.31 min. ir iš 47 atrankoje dalyvavusių plaukikų užėmė antrąją vietą.

Danas į priekį užleido tik šio sezono lyderį iš Kinijos – Yang Suną, kuris lietuvį aplenkė 0,21 sek. (3:44.10 min.). Trečias finišavo australas Jackas McLoughlinas (3:44.79 min.).

Kadangi šioje rungtyje pusfinalių nėra, 24-erių lietuvis privalėjo patekti tarp aštuonių greičiausių distancijos plaukikų.

„Viskas gerai ir pagal planą, gerai išsidėliojau distanciją. Matėme prieš plaukimą, kad rezultatai buvo geri, tad visi pasistengėme“, – „LRT.lt“ teigė Rapšys.

Finalinis plaukimas, kuriame D.Rapšys kausis dėl medalių, prasidės 14 val. Lietuvos laiku.

Į pusfinalį prasibrovė Andrius Šidlauskas, tačiau kiti du lietuviai liko už borto
Sekmadienio rytą 100 metrų rungties krūtine atrankoje dalyvavo dar du Lietuvos plaukikai – Giedrius Titenis bei Andrius Šidlauskas.

Deja, tačiau į pusfinalį prasibrovė tik pastarasis. A.Šidlauskas distanciją įveikė per 59,75 sek. ir iš 87-ių plaukikų užėmė 16-ą vietą.

Giedriui Titeniui trūko nedaug. Jo laikas 1:00.20 min. rikiavosi 21-oje vietoje, o iki patekimo į pusfinalį pritrūko 0,45 sek.

50 metrų peteliške varžybose startavo ir Tadas Duškinas. Lietuvis užfiksavo 34-ą laiką – 24,02 sek. ir į pusfinalį nepateko.

Šioje rungtyje dalyvavo net 94 plaukikai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.