Angle down Atgal

Antanui Gražuliui – Kauno rajono Garbės ženklas

Ketvirtadienį meras Valerijus Makūnas Kulautuvos Mergelės Marijos Vardo bažnyčios atstatymo darbams vadovavusiam klebonui Antanui Gražuliui įteikė Kauno rajono Garbės ženklą.

Potvarkis dėl apdovanojimo buvo pasirašytas anksčiau, bet į liepos 6 d. Raudondvario dvare vykusią iškilmingą ceremoniją dvasininkas dėl svarbių priežasčių negalėjo atvykti.

Meras su administracijos direktoriumi Šarūnu Šukevičiumi ir jo pavaduotojų Mantu Rikteriu atvyko į Kulautuvą padėkoti A. Gražuliui už jo atliktus darbus bei nuoširdžią ganytojišką veiklą.

Prie sveikintojų būrio prisidėjo ir Kulautuvos seniūnė Dalia Šiušienė, kiti bendruomenės nariai.

„Jei ne savivaldybė, nežinia kada turėtume šią bažnyčią“, - kuklinosi A. Gražulis.

Senoji medinė Kulautuvos bažnytėlė buvo visiškai sudeginta 2012 metais. Vėliau buvo parengtas naujos šventovės projektas, tačiau tuometiniam klebonui Ladislovui Baliūnui sunkiai sekėsi jį įgyvendinti.

Ledai pajudėjo į parapiją atsikėlus A. Gražuliui, kuriam vadovaujant nauja bažnyčia iškilo per ketverius metus. Šiam tikslui buvo sutelktos Kauno vyskupijos, parapijos tikinčiųjų ir Kauno rajono savivaldybės pajėgos.

Naujoji šventovė pastatyta pušyne, greta populiarios pėsčiųjų trasos, jos fasadams panaudota daug stiklo, todėl vidaus erdvės vizualiai jungiasi su aplinka. Pastate įrengta šiuolaikinė šildymo ir vėdinimo sistema, patogūs suolai ir minkšti klauptai.

Bažnyčia ne tik šviesi, bet ir moderni: ant sienų pakabintuose ekranuose tikintieji gali matyti maldų ir giesmių tekstus, įrengtas interneto ryšys.

Pagalvota ne tik apie vyresnio amžiaus žmones, bet ir apie jaunas šeimas – bažnyčioje įrengtas vaikų kambarys.

Sienų apdailai panaudotas medis, grindims – degintas ir šlifuotas akmuo. Palubėje pakabintas karūnos formos šviestuvas – simbolinė duoklė Mergelei Marijai.

Bažnyčiai dar trūksta klausyklų ir kai kurių baldų, reikia atnaujinti senąją varpinę, bet A. Gražulis viliasi bendruomenės ir savivaldybės padedamas šiuos darbus užbaigti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite