Angle down Atgal

Antano Baranausko paminklas vėl kaip naujas

   Rugsėjo mėnesį buvo baigti Antano Baranausko paminklo Vyskupo skvere atnaujinimo darbai. Beveik prieš tris dešimtmečius pastatytam ir Nacionaline premija įvertintam meno kūriniui panašios specialistų priežiūros reikia kas keliolika metų.

Birželio pabaigoje Kavarsko ugniagesiai pirmiausiai paminklą nuplovė: dešimties atmosferų slėgiu gausiomis vandens čiurkšlėmis buvo nuplautos paminklinę kompoziciją per paskutinį dešimtmetį padengusios apnašos, kerpės ir samanos, išvalytos suirusios postamento siūlės. Per dvi valandas ant paminklo buvo išlieta apie 5 kubiniai metrai Šventosios vandens.

   Toks pirminis valymas buvo būtinas, imantis tolesnės paminklo tvarkybos. Jo autoriaus skulptoriaus Arūno Sakalausko komanda – uždarosios akcinės bendrovės „Kisinai“ specialistai keliais etapais atliko būtiniausius darbus, kurie garantuos estetišką paminklo išvaizdą artimiausiam dešimtmečiui.

   Įmonės direktoriaus Arūno Beržanskio vadovaujami meistrai cheminėmis priemonėmis nuvalė biologines apnašas tose akmens paviršiaus vietose, kur jų nebeįveikė net galinga vandens čiurkšlė. Paminklinę kompoziciją supančios postamentinės plokštės su iškaltais tekstais buvo pakeltos ir iš naujo priklijuotos prie pamato, atkūrus jų taisyklingą geometriją. Drėgmės, šalčio ir samanų išardytos  paminklo elementų sandūros iš naujo užpildytos hermetizuojančia medžiaga. Radus kelias akmens monolito atplaišas, jos buvo įstatytos į vietas ir įtvirtintos specialiais klijais.

   Paminklo sutvarkymui iš Anykščių rajono savivaldybės biudžeto buvo skirta 3 tūkst. eurų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite