Angle down Atgal

Ant Šešupės kranto - Kupolinės

Marijampoliečiai jau ne pirmą kartą buvo kviečiami į vasaros saulėgrįžos šventę – Kupolines: ilgiausią metų dieną palydėti, per naktį ugnį saugoti, senąsias tradicijas prisiminti. Kultūros centro etnologės Onutės Surdokienės ir jos vadovaujamo liaudies menininkų klubo „Mūza“ idėja kasmet pritraukia vis daugiau žmonių, kurie nori ne triukšmingo šventimo, o ramaus pabuvimo gamtoje, bendraminčių būryje.

Birželio 21 – osios pavakare nemažas būrys marijampoliečių išvyko kupoliauti – rinkti žolynų, būtinų apeigoms. Poezijos parke, nuolatinėje šio renginio vietoje, vyko apeigos: iškelta kupolė, skambėjo giesmės ir dainos, buvo uždegtas aukuras, ugnis ir kupolė saugota be pertraukos per naktį, dieną – iki kito vidurnakčio. Ketvirtadienis – tikroji vasaros saulėgrįža. Dieną kvietė jau tradicinės kūrybinės dirbtuvės (karpiniai, sodai, skrynelės, vokai kupolėms), mokė bei su tradicijomis supažindino meistrės iš Gižų (Vilkaviškio r.) karpytojų grupės „Sėjinis“, „Mūzos“ liaudies menininkų klubo, Marijampolės kraštotyros muziejaus.

Šios dienos popietę ir vakare – dainavimas (apeiginės ir liaudies dainos), muzikavimas, vainikų pynimas, burtai. Dalyvavo Marijampolės neįgaliųjų draugijos folkloro ansamblis „Gija“, kultūros centro chorai „Godos“, „Lietuvninkas“, „Šešupė“, Liudvinavo folkloro teatras „Žalias sodas“, apeiginio giedojimo grupė „Dijūta“, TAU folkloro ansamblis „Senapilė“, Skriaudžių ir Marijampolės jaunimas.

Artėjant vidurnakčiui – kupolė nukelta, jos žolynais pasidalinta, šieno skulptūros uždegtos, vidurnaktį – vainikai nuplukdyti Šešupe, ieškota ir paparčio žiedo...

Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite