Angle down Atgal

Ant batuto – stebuklinga ir magiška barono Lamberto atjaunėjimo istorija

Sausio 28 d., sekmadienį, 12 val. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre – premjera mažiesiems žiūrovams. Spektaklį „Tegyvuoja Lambertas!“ pagal garsaus italų rašytojo Gianni Rodari apysaką „Dusyk gyveno baronas Lambertas“ pastatė režisierius Antanas Gluskinas.

Spektaklis skirtas mažiesiems teatro lankytojams, visada laukiantiems nuotaikingų, juokingų, o kartu ir stebuklingų istorijų apie keistuolius veikėjus. Kaip tik tokias istorijas ir rašė garsusis Gianni Rodari, kurį visame pasaulyje išpopuliarino „Čipolino nuotykiai“. Apysaka-pasaka „Dusyk gyveno baronas Lambertas“, pasakoja painią ir keistą istoriją apie stebuklingą senio barono Lamberto atjaunėjimo istoriją. Nugirdęs dykumos išminčiaus žodžius, kad „žmogus, kurio vardas minimas, išlieka gyvas, Lambertas liepia savo pavaldiniams nuolat kartoti jo vardą: Lambertas, Lambertas, Lambertas... Ir iš tiesų, baronas atjaunėja – iš šimtamečio senuko pavirsta žaviu jaunuoliu. Tačiau paaiškėja, kad tobulai paraidžiui besipildanti svajonė apie amžiną laimę ir džiaugsmą, gali greitai pavirsti nusivylimu. Pasak režisieriaus Antano Gluskino, tai spektaklis apie žodžio galią ir kaip atsakingai su ištartais žodžiais reikia elgtis. „Norėjosi, kad vaikai į žodį, jo reikšmę ir svarbą žiūrėtų su atsakomybe. Žodis yra labai stipri priemonė, daranti įtaka kitiems ir sau“, – teigia režisierius.

Spektaklis savo atmosfera ir įspūdingais kostiumais (dailininkė – Andželika Šulcaitė) primena senąjį cirką, o pagrindinis scenografijos elementas – batutas. Visi vaidinantys aktoriai: Severinas Norgaila, Anupras Jucius, Simonas Lunevičius ir Inga Jarkova – didelę spektaklio dalį praleidžia ant batuto, atlikdami įvairiausius akrobatinius triukus. Jie šokinėja, vartosi kūlversčiais, žongliruoja. Spektaklyje vaikai pamatys ir daugiau iliuzionistinių triukų, kuriuos daryti aktorius mokė iliuzionistas Mario Tarasini. Pasak jo, jam yra tekę dirbti su kitų teatrų aktoriais, tačiau šiauliečiai pademonstravo puikius įgūdžius ir užsispyrimą siekdami kuo tobuliau išmokti ir atlikti gana sudėtingus triukus. Mario Tarasini atrinko aštuonis iliuzionistinius triukus, kuriuos ir išvys mažieji žiūrovai.

Pagrindinį Lamberto vaidmenį sukūręs Severinas Norgaila džiaugėsi ypač kūrybingomis ir įdomiomis repeticijomis, kurių nevaržė griežti rėmai ar režisieriaus reikalavimai. „Blogiečio“ vaidmenį atliekantis Anupras Jucius spektaklio metu „kalba“ tik švilpuku, o aktorius Simonas Lunevičius demonstruoja puikius žongliravimo įgūdžius, kuriuos įgijo studijuodamas pas dėstytoją Liną Zubę. Inga Jarkova džiaugėsi, kad pagaliau sulaukė vaidmens, kuris yra kitoks nei anksčiau jos kurti. Šiame spektaklyje jai teko net du ryškūs vaidmenys: tarnaitės Delfinos ir sūnėno Oktavijaus. Aktorė išmoko atlikti ir keletą nesudėtingų triukų, kuriuos iš arti galės stebėti vaikai. Spektaklis interaktyvus, dinamiškas ir tikrai neleis mažiesiems nuobodžiauti. „Tegyvuoja Lambertas!“ kviečiamažuosius į spalvingą vaizduotės, fantazijų ir žodžio magijos pasaulį, kur sužinosite, kaip svarbu ne tik klausyti, bet ir teisingai suprasti tai, ką sakome ir girdime.

Spektaklio premjera – sausio 28 d. 12 val Mažojoje salėje

Režisierius – Antanas Gluskinas

Dailininkė – Anželika Šulcaitė

Iliuzionistinių triukų konsultantas – Mario Tarasini

Vaidina: Inga Jarkova, Severinas Norgaila, Anupras Jucius, Simonas Lunevičius

Valstybinio Šiaulių dramos teatro informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite