REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Balandžio 17 d. 13:46

Anoniminių alkoholikų grupėse pagalbos ieško ir jauni narkomanai

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


34784

Anoniminių alkoholikų (AA) grupes vis dažniau atranda ir į priklausomybes narkotikams įklimpę jaunuoliai. Tarp tokių grupių – Ir 22-metį atšventusi Jurbarko „Imsrė“, kurios susitikimuose pagalbos ieško ir emigrantai dvidešimtmečiai, sugrįžę iš emigracijos kamuojami priklausomybės įvairiems psichotropiniams vaistams.

Šeštadienį, balandžio 7 dienos vidurdienį, Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos salėje – ilgas stalas, ant kurio tradiciškai surikiuoti anoniminių alkoholikų (AA) simbolio, medinio kupranugario, skulptūrėlė, dega žvakė bei atverstos AA „maldaknygės“. Tą dieną anoniminių alkoholikų grupių iš visos Lietuvos nariai bei artimieji rinkosi paminėti jau 22-ojo Jurbarko AA grupės „Imsrė“ gimtadienio. Į mokyklą tąkart suvažiavo AA ir jų artimieji – ne tik iš kaimyninių Šakių, Raseinių, bet ir iš tokių didmiesčių kaip Vilnius. Į vietą vietą suvažiavo tie, kurių didžioji dalis gali papasakoti savo išgijimo istorijas – kaip įklimpo į alkoholį, kaip blogai gyveno tada ir kaip gerai sekasi dabar, kaip atrado AA grupes. Tokių prisipažinimų galėjo pasiklausyti kiekvienas, atėjęs į atvirą, visuomenei skirtą susitikimo dalį.

Atviri prisipažinimai – vyrų ir moterų alkoholikų, kurie atvirai pasakoja apie savo silpnybes, priklausomybes, kaip pradėjo gerti ir (ar) vartoti narkotikus. Jų istorijos panašios – pradėdami gerti nebegali sustoti. Gerdami ir šeimas, ir darbą praranda, ir į depresijas įkrenta, nes savęs neapkenčia, bet vis tiek geria.

Viešai pasakojamos sukrečiančios istorijos, prie kurių negali priprasti. Kaip pasakojo patys „Imsrės“ grupės nariai, eiliniuose jų grupės susirinkimuose moterys tokių prisipažinimų papasakoja, kad ir visko patyrusius ir visko prisiklaususius vyrus pravirkdo. Tokio atvirumo, prisipažinimų, pasirodo, reikia, jei nori sveikti, o sveikdamas – ir kitiems padėti.

Ir viltį jie atranda tokiuose susitikimuose, kuomet girdi, kaip kiti, rodos, jų paties istoriją pasakoja. „Žiūrėk. Jis toks pat kaip aš. Jis gyveno taip, kaip aš, bet jis blaivybėje gyvena jau 10 metų. Vadinasi, ir aš taip galiu“, - savo patirtimis dalijosi AA grupių nariai.

Visą straipsnį rasite "Mūsų laikas" laikraštyje.

Jei reikia pagalbos

Jurbarke AA grupė „Imsrė“ susikūrė 1996 metais. Šią grupę įkūrė penki vyrai. Vienas iš jų – alkoholikas, gydytojas psichiatras. Pirmieji susirinkimai vyko vieno AA grupės iniciatorių namuose, vėliau susirinkimai persikraustė į patalpas poliklinikoje, dabartiniame PSPC.

Pastaraisiais metais AA grupės susirinkimai vyksta Jurbarko dienos užimtumo centre (S.Daukanto g. 27) pirmadieniais ir ketvirtadieniais 19 val.

Kontaktinis tel. pasiteirauti 8 687 70 725.

Ar žinai, kad...

Lietuvoje pirmoji AA grupė įsikūrė 1988 m. birželio 30 d. Pirmieji AA nariai rengė atvirus susirinkimus Vilniuje, rūpinosi knygų „Anoniminiai Alkoholikai“ ir „Dvylika Žingsnių ir Dvylika Tradicijų“ vertimu į lietuvių kalbą.

Anoniminių alkoholikų draugija buvo įkurta Jungtinėse Amerikos Valstijose 1935 metais. Pirmieji draugijos nariai jau pakankamai ilgą laiką išbuvę blaivūs, nutarė prabilti apie savo patirtį viešai ir 1939 m. buvo išleista knyga “Anoniminiai Alkoholikai”.

Tie, kam nedrąsu ateiti į gyvus susitikimus, gali pagalbos ieškoti internetu. Veikia taip vadinamosios „Skype“ grupės, kuomet galima pasikalbėti, konsultuotis ir sveikti internetu.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA