Angle down Atgal

Animukai – skaitymo malonumas net sunkiau skaitantiems vaikams

Animukai – tai Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos kuriamas animacinių knygų ciklas, kurio veikėjai moko vaikus ir paauglius socialinių įgūdžių, aptaria sudėtingiau paaiškinamas temas (pvz., santykiai, mirtis, meilė) bei ugdo socializacijai svarbius skaitymo įgūdžius.

Animukai pirmiausia skirti protinę ir kognityvinę negalią turintiems vaikams, tačiau puikiai tinka ir visų mažųjų vaikų ugdymui. Protinę negalią ir kognityvinių sutrikimų turintys vaikai ir paaugliai susiduria su įvairiais sunkumais skaitydami ir mokydamiesi skaityti, o tai sudaro kliūčių jauno žmogaus vystymuisi ir integracijai į visuomenę. Pavyzdžiui, autizmo spektro sutrikimą turintys asmenys sunkiai suvokia ryšį tarp skaitomo teksto, tariamų fonemų ir žodžių bei sakinių prasmės. Jiems reikia nepaprastai daug pastangų, kad susietų visus tris elementus ir iš esmės suprastų skaitomą tekstą.

Animacinėse knygelėse tekstas, garsas ir vaizdas papildo vienas kitą ir leidžia žiūrovui susikoncentruoti į atskirų žodžių bei junginių reikšmes, pasirinkti sau priimtiniausią informacijos perėmimo formatą.

Animukus galite pažiūrėti bibliotekos internetiniame puslapyje, bibliotekos Facebook ir Youtube paskyrose.

Animacinis filmukas sukurtas įgyvendinant projektą „Animukai: animacinės knygos skaitymo ir kognityvinių sutrikimų turintiems vaikams“.

Teksto autorė – Akvilina Cicėnaitė

Iliustracijų autorė – Elena Motiejūnaitė

Animacijos autorius – Gediminas Šiaulys

Tekstą skaitė  Vaida Zakarkienė

Garso režisierius – Valdas Kabutavičius

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite