REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2021 m. Balandžio 17 d. 17:23

„Ang­liu­ko“ var­to­ji­mo ypa­tu­mai – ga­li pri­reik­ti ir 30 tab­le­čių

Šiauliai

Var­to­jant „ang­liu­ką“, la­bai svar­bu at­si­žvelg­ti į kū­no svo­rį. Jei­gu žmo­gus sve­ria 60 ki­log­ra­mų, iš­kart tu­rė­tų su­var­to­ti 6 tab­le­tes, o sver­da­mas 100 ki­log­ra­mų – 10 tab­le­čių.

Monika ŠlekonytėŠaltinis: Etaplius.lt


171764

Ki­lus virš­ki­ni­mo su­tri­ki­mų, daž­niau­sias pre­pa­ra­tas, ku­rio grie­bia­ma­si, – ak­ty­vin­ta ang­lis, ge­riau ži­no­ma „ang­liu­ko“ pa­va­di­ni­mu. Vais­ti­nė­se daž­nai tei­rau­ja­ma­si šio pre­pa­ra­to, ta­čiau kai ku­rie žmo­nės vis dar nu­stem­ba, su­ži­no­ję, kad šį vais­tą vi­są lai­ką var­to­jo ne­tai­syk­lin­gai.

Maisto virškinti nepadeda

Vaistininkė Jovita Juodsnukytė sako, kad klientai vaistinėje teiraujasi aktyvintos anglies tablečių, susidūrę su virškinimo sutrikimais – dažniausiai tada, kai sutrinka skrandžio veikla, jaučia sunkumą, apsinuodiję ar patirdami skrandžio skausmų.

Vis dėlto, anot vaistininkės, ne visais atvejais, kai griebiamės „angliuko“, jis yra tinkamas sprendimas. „Aktyvinta anglis puikiai tinka apsinuodijus, sumažina dujų pūtimo pojūtį, bet dažnai žmonės ją renkasi, tikėdamiesi, kad tai padės suvirškinti maistą, tačiau „angliukas“ nėra fermentas, todėl to negali padaryti. Aktyvinta anglis absorbuoja toksinus ir kitas medžiagas, tačiau pati nevirškina“, – paaiškina vaistininkė.

Nors „angliukas“ yra tinkama priemonė apsinuodijus, tačiau pirmiausia vaistininkė rekomenduoja pradėti vartoti daugiau skysčių ir tik tada imtis aktyvintos anglies tablečių.

„Sustojus“ skrandžiui, patariama verčiau rinktis augalinius arba sintetinius virškinimo fermentus.

Vartojimo kiekis priklauso nuo svorio

Nors kai kurie žmonės, suvartoję vos vieną aktyvintos anglies tabletę, tikisi pagerėjimo, iš tiesų, pasak vaistininkės, įprastai jų reikia gerokai daugiau: vienai dešimčiai kūno kilogramų – viena tabletė. Pavyzdžiui, jeigu žmogus sveria 60 kilogramų, iškart turėtų suvartoti 6 tabletes, o sverdamas 100 kilogramų – 10 tablečių.

„Vartojant „angliuką“, labai svarbu atsižvelgti į kūno svorį ir pagal tai įsigyti reikiamą kiekį tablečių, nes įprastai aktyvinta anglis vartojama 3 kartus per dieną“, – sako vaistininkė.

Taip pat, pasak farmacininkės, vaistinėse galima rasti kapsuliuotos aktyvintos anglies, kuri yra truputį paprasčiau vartojama – ją lengviau nuryti nei presuotą tabletę. Be to, jos reikia mažiau – 1–3 kapsulių per dieną.

Vartojant aktyvintą anglį, svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus vartojamus vaistus. Vaistininkė pataria, vartojant stiprių receptinių vaistų, vengti juos vartoti kartu, verčiau daryti poros valandų pertrauką, nes skrandyje „angliukas“ gali veikti vaistą ir jį absorbuoti.

Pasak vaistininkės, aktyvintos anglies tablečių naudinga turėti tiek kelionių, tiek namų vaistinėlėje, kadangi tai efektyvus pirminis vaistas apsinuodijus.

Vaistininkė įspėja, kad tuo atveju, jeigu apsinuodijus vemiate, viduriuojate, kyla temperatūra, tuomet reikėtų ieškoti specialių vaistų, kurie padėtų įveikti šiuos simptomus, o jeigu įtariate stiprų apsinuodijimą, nedelsiant kreiptis į gydytojus.

Parengta pagal pranešimą spaudai

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA