Angle down Atgal

Du ginkluotus apiplėšimus Anglijoje įvykdę lietuviai ilgam pasiųsti už grotų (vaizdo įrašas)

Anglijos teismas skyrė griežtas bausmes dviem jauniems lietuviams, kurie pripažinti kaltais dėl dviejų parduotuvių ginkluoto apiplėšimo Kento grafystėje.

Balandžio pabaigoje už tai nuteisti Faustas Demidovas (30 m.) ir jo bendraamžis Vaidas Jankauskas.

Įrodyta, kad jie buvo įsivėlę į nedidelės parduotuvės apiplėšimą Stroode praėjusių metų vasario 21-osios vakare. Tuomet į ją įsiveržė kaukėti plėšikai, o vienas iš jų nukreipė į kasininko galvą ginklą bei pareikalavo pinigų.

Paėmę apie 200 svarų sterlingų jie spruko, prieš tai pardavėjui į veidą iš orinio ginklo šauta 3 kartus, dėl to jis buvo gydomas ligoninėje. Tyrimo metu nustatyta, kad ginklu mojavęs plėšikas buvo Faustas Demidovas, nors jis savo kaltę neigė.

Nusikaltėliai iš įvykio vietos spruko automobiliais „Citroen“ ir BMW, kurie netrukus pastebėti degalinėje Gravesende. BMW vairavęs Faustas Demidovas buvo persirengęs, o kitą mašiną vairavo Vaidas Jankauskas, kuris bus su tais pačiais drabužiais. Jis, beje, Anglijoje neturėjo teisės vairuoti iki 2023 metų. Šis lietuvis savo rolės nusikaltime neneigė.

Po kelių valandų Faustas Demidovas sulaikytas Londone, jis nuo to laiko laikomas už grotų. Vaidas Jankauskas savo namuose Gravesende sulaikytas po kelių dienų.

Savaitę prieš šį apiplėšimą Faustas Demidovas dalyvavo parduotuvės Dartforde. Ten jis irgi grasino pardavėjui ginklu, šovė juo į lubas, nutaikė jį į viduje buvusį lankytoją. Šis pistoletas taip pat buvo replika.

 

  Woolwicho Karūnos teismas Faustą Demidovą pripažino kaltu dėl 2 apiplėšimų, dviejų netikro ginklo laikymo epizodų ir pasikėsinimu sunkiai sužaloti žmogų. Už tai jam skirta 13 metų laisvės atėmimo bausmė.

  Vaido Jankausko atžvilgiu byla išnagrinėta anksčiau, jam už apiplėšimą, ginklo kopijos laikymą nusikalstamiems tikslams, vairavimą be teisių ir be automobilio draudimo skirta 7 metų ir 9 mėnesių nelaisvės.

  „Abu nusikaltėliai labai aiškiai yra pavojingi visuomenei, esu patenkintas, kad tai atspindi jiems skirtos bausmės“, – po nuosprendžio sakė Kento policijos atstovas Robas Sinclairas.

  Iš viso tiriant šiuos nusikaltimus sulaikyti dar 4 įtariamieji, tačiau jie po apklausų paleisti į laisvę be kaltinimų.

   

  comment Skaitytojų komentarai (0)

  Rekomenduojamas video turinys


  Taip pat skaitykite