Angle down Atgal

Anapilin iškeliavo Kauno rajono šviesuolis Mindaugas Babonas

Vasario 7 d. Kauno rajono bendruomenė neteko dar vieno šviesuolio – Mindaugo Babono, aktyvaus visuomenininko, buvusio Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Garliavos skyriaus kūrėjo, poeto.

M. Babonas gimė 1932 m. vasario 14 d. Burneikių kaime, Raseinių apskrityje. 1941 m. birželio 14 d. į Komiją buvo ištremta visa gausi Babonų šeima - tėvai Elena ir Liudvikas Babonai su septyniomis atžalomis: keturiolikos Elena, vienuolikos Aldona, devynerių Mindaugu, šešerių Danute, trejų Jūrate, dvejų Jonu ir septynių mėnesių Cecilija.

Paaugliui teko dirbti miško darbus, o nuo septyniolikos vaikinas buvo nukreiptas į anglių kasyklą, kur ir dirbo visą tremties laiką.

Komijos žemėje Mindaugas vedė Domicelę Stagniūnaitę, su kuria susilaukė trijų dukrų ir sūnaus. 1975 metais su šeima grįžo į Lietuvą ir įsikūrė Garliavoje. Buvo aktyvus katalikas, tikėjimą ir patriotizmą skiepijo ir savo vaikams.

1988 m. M. Babonas aktyviai įsijungė į Sąjūdžio veiklą, buvo vienas iš Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Garliavos skyriaus įkūrėjų, o nuo 1997 m. - pirmininkas. Auštant Nepriklausomybei aktyviai talkino statant paminklus žuvusiems už laisvę savanoriams, partizanams.

M. Babonas parašė atsiminimų knygą „Per kančias neprarandant vilties“ ir eilėraščių rinkinius „O mintys, mintys begalinės, jus užrakint, uždraust negali...“ bei „Apmąstymai eilėmis“. M. Babono kūryba alsuoja didžiule meile savo kraštui. Istoriko Ričardo Gudaičio žodžiais, „Mindaugas buvo liepsnojantis lietuvis“.

„Jaučiu pareigą priminti ateinančioms kartoms, kad tėvynė ir laisvė nenuperkamos už jokius pinigus, turtus ar postus“, - dažnai kartodavo poetas.

2010 m. M. Babonui suteiktas „Metų garliaviečio“ vardas. 2017 m. už patriotines iniciatyvas ir aktyvią visuomeninę veiklą jis buvo apdovanotas Kauno rajono savivaldybės Garbės ženklu.

Be M. Babono neapsieidavo nė vienas patriotinis renginys: visur jis sakydavo uždegančias kalbas, skaitydavo savo kūrybos eiles. Jau būdamas garbaus amžiaus ir silpnos sveikatos dalyvavo Garliavos Šimtmečio parko kūrimo talkoje, kartu su bendražygiais sodino ąžuoliukus.

Dėl netekties nuoširdžiai užjaučiu velionio šeimą, artimuosius, bendražygius ir visus, pažinojusius šį nuostabų žmogų.

Valerijus Makūnas, Kauno rajono savivaldybės meras

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite