Angle down Atgal

A.Merkel: kiekvienam investuotojui galime pasiūlyti individualias sąlygas steigti įmones Lietuvoje

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis penktadienį su Vilniuje viešinčia Vokietijos kanclere Angela Merkel aptarė ekonominį bendradarbiavimą, regiono saugumo bei gynybos klausimus, energetinio saugumo stiprinimą.

Premjeras padėkojo Vokietijos kanclerei A.Merkel už asmeninį indėlį išlaikant Europos vienybę bei stiprinant Europos ir visos transatlantinės erdvės saugumą. Akcentuota ekonominio bendradarbiavimo svarba - Vokietija užima pirmą vietą pagal lietuviškos kilmės prekių eksportą, trečią - pagal investicijas Lietuvoje. Puikią ekonominių santykių dinamiką pastaraisiais metais liudija garsių Vokietijos kompanijų atėjimas į Lietuvą.

Vyriausybės vadovas pakvietė Vokietijos įmones toliau aktyviai investuoti Lietuvoje, čia patrauklios investicijoms sąlygos, kvalifikuoti specialistai, vieno sparčiausių pasaulyje interneto infrastruktūra. Pažymėta, kad „Lidl“ mažmeninės prekybos tinklo atėjimas į Lietuvą padidino konkurenciją, turėjo teigiamos įtakos maisto produktų kainų mažėjimui. Tad būtų puiku, jei ir aukštesnio segmento „Kaufland“ tinklas ryžtųsi žengti į Lietuvą. Anot premjero, kiekvienam investuotojui galima pasiūlyti individualiai pritaikytas sąlygas įmonių steigimui Lietuvoje.

„Šie metai yra išskirtiniai, nes minime 100 metų Lietuvos nepriklausomybės sukaktį. Norėčiau nuoširdžiai padėkoti Vokietijai už sprendimą perduoti ilgam laikui mums ypatingai brangų istorinį nepriklausomybės atkūrimo akto dublikatą, kuris buvo surastas Vokietijos URM archyve. Lietuvos ir Vokietijos istorija visada buvo glaudžiai susijusi. Kelis šimtus metus buvome geografiniai kaimynai. Šiandien esame labai artimi partneriai. Drįstu teigti, kad Lietuvos ir Vokietijos santykiai niekada nebuvo tokie geri, kokie yra dabar“,- sakė S.Skvernelis.

Premjeras taip pat nuoširdžiai padėkojo A. Merkel už asmeninę paramą ir lyderystę stiprinant mūsų šalies saugumą, už sprendimą imtis vadovauti NATO priešakinėms pajėgoms Lietuvoje. Vokiečių kariškių buvimą Lietuvoje sveikina absoliuti dauguma žmonių. Vokietija svarbi partnerė ir tarptautinėse operacijose bei misijose.

„Mano iniciatyva šią savaitę pasirašytas Lietuvos politinių partijų (tiek valdančiųjų, tiek opozicinių) susitarimas dėl nuoseklaus išlaidų gynybai padidinimo iki 2,5 proc. BVP 2030 m. Sieksime ne tik efektyvesnio atgrasymo, bet ir sukursime geresnes prielaidas pilnaverčiam dalyvavimui bendrose NATO sąjungininkų operacijose. Šiais metais gynybai jau skiriame 2 proc. BVP“,- pabrėžė Vyriausybės vadovas.

Susitikimo metu pažymėta, kad Vokietija vaidina labai svarbų vaidmenį kuriant Europos energetikos sąjungą, sprendžiant Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su žemyniniais Europos tinklais per Lenkiją klausimą. Šiuo metu Lietuvai tai svarbiausias prioritetas energetinio saugumo srityje. Tikimasi, kad rugsėjo pabaigoje šis projektas bus pradėtas vykdyti nacionalinėmis ir ES lėšomis. Neabejotina, kad tiek politinė, tiek techninė Vokietijos parama Lietuvai įgyvendinant šį projektą bus labai reikalinga.

Kalbant apie būsimą ES darbotvarkę, premjeras pabrėžė, kad vienas pagrindinių iššūkių - derybos dėl naujojo daugiamečio ES biudžeto. Lietuva nusiteikusi konstruktyviai siekti progreso derybose, bet siūlymas Sanglaudos politikos lėšas mažinti net 24 proc. nėra priimtinas. Taip pat didelį nerimą kelia nacionalinio kofinansavimo dalies didinimas, žemės ūkio srityje Lietuva sieks tiesioginių išmokų konvergencijos proceso užbaigimo.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite