Alytuje šeimininkavęs „Juventus“ pratęsė pergalių seriją LKL iki keturių

Alytus
BC Utenos „Juventus“ nuotr.
Reporteris Brigita Etaplius žurnalistas

Pastaruoju metu solidžią sportinę formą demonstruojantis Utenos „Juventus“ (8-4) nesutiko rimto pasipriešinimo Alytuje. Žydrūno Urbono auklėtiniai 97:82 (30:15, 25:21, 25:21, 17:25) susitvarkė su „Dzūkijos“ (3-8) krepšininkais ir Lietuvos krepšinio lygoje nepralaimi jau ketveriose rungtynėse iš eilės.

Uteniškiai pamatus pergalei pasiklojo dar pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo dvigubai – 30:15.

Juokauti su dzūkais nenusiteikusių svečių persvara tik augo, o tikra vyšnaite ant torto tapo sulig antrojo kėlinio sirena įskriejęs taiklus Gintauto Matulio tritaškis.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Trečiojo kėlinio pabaigoje „Juventus“ susikrovė rekordinę 26 taškų persvarą (76:50) ir tuomet kiek atleido žaidimo vadeles.

Ketvirtajame kėlinyje tritaškiais prapliupo įprastai tolimais metimais nepasižymintys dzūkų krepšininkai – po du tritaškius įmetė Modestas Paulauskas bei Artūras Jomantas, kartą iš toli pasižymėjo ir Tomas Pačėsas, tačiau rungtynių nugalėtojas abejonių nekėlė niekam.

„Juventus“ toliau aktyviai kaunasi dėl antrosios pozicijos. Uteniškius iki Panevėžio „Lietkabelio“ skiria viena pergalė, tačiau jie turi ir vienerias rungtynes atsargoje.

Šiandien pergalę iškovojus „Šiauliams“, alytiškiams iškilo grėsmė jau artimiausiu metu atsidurti paskutinėje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Nugalėtojų gretose įspūdingą pasirodymą surengė Žygimantas Skučas, sužaidęs rezultatyviausias ir naudingiausias sezono rungtynes. Aukštaūgis pelnė 21 tašką, sugriebė 8 kamuolius ir surinko net 32 naudingumo balus.

„Dzūkijos“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir rezultatyviausios sezono Paolo Marinelli rungtynės. Kroatas pataikė 5 tritaškius iš 7 ir iš viso surinko 25 taškus.

Alytaus „Dzūkija“: Paolo Marinelli 25, Matas Jucikas 14, Artūras Jomantas (6 atk. kam., 6 rez. perd., 23 naud. bal.) 10.

Utenos „Juventus“: Žygimantas Skučas 21, Vaidas Kariniauskas 19 (5 rez. perd., 22 naud. bal.), Mindaugas Kupšas 15 (9 atk. kam.), Ignas Vaitkus ir Vaidas Čepukaitis po 11.