Sportas2022 m. Gegužės 11 d. 13:01

Alytiškiai – Lenkijos taurės pirmojo etapo nugalėtojai

Alytus

216367

Lešno mieste (Lenkija) vyko atviras tarptautinis kanupolo turnyras „Kvisos taurė“ ir kartu vyko Lenkijos taurės 1etapo varžybos. Varžybose dalyvavo Alytaus sporto ir rekreacijos centro jaunių komanda (Alytaus SRC-AVJRK).

Jaunių U-18 ir moterų grupėje (2 divizijoje) dalyvavo 12 komandų iš Lenkijos, Čekijos ir Lietuvos, kurios buvo  paskirstytos į tris grupes po keturias komandas. Alytaus jauniai varžybas C grupėje pradėjo pergalingai – iškovojo pergales prieš Kališo, Kaniovo ir Chočno bendraamžius. Grupėje iškovojo pirmąją vietą. Toliau alytiškiai tęsė kovą dėl medalių su D ir E grupių nugalėtojais.

Antrame etape alytiškiai susitiko su D grupės nugalėtojais Varšuvos sportininkais. Įtemptas rungtynes 6:4 laimėjo Lenkijos sportininkai. Mūsų miesto sportininkų klaidos rungtynių pabaigoje leido priešininkams įgyti pranašumą ir išplėšti sunkią pergalę. Antrą dieną mūsų sportininkai susitiko su šeimininkų Lešno komanda. Alytiškiai rungtynes pradėjo labai susikaupę ir netruko įgyti pranašumą prieš Lešno bendraamžius. Pirmąjį kėlinį laimėjo 5:0, o rungtynes 9:1 ir užsitikrino vietą finale. Finalo rungtynėse alytiškiai vėl susitiko su Varšuvos bendraamžiais,  kuriems pirmąją dieną buvo pralaimėję. Finale alytiškiai susikaupę pradėjo žaidimą ir pirmąjį kėlinį laimėjo 2:0. Antrajame kėlinyje vyko lygi kova. Varšuvos sportininkams įpusėjus kėliniui pavyko pelnyti įvartį, situacija pasidarė komplikuota, tačiau alytiškiai gerai žaidė gynyboje ir išlaikė rezultatą nepasikeitusį iki finalinio teisėjo švilpuko. 2:1 laimėjo rungtynes ir tapo Lenkijos taurės I etapo varžybų nugalėtojais. Komandoje žaidė Mindaugas Diksa, Kajus Kašelionis, Marius Čekanauskas, Nojus Serkovas, Vilius Gecevičius ir Mantas Selvianis, komandos treneriai Kęstutis Dambrauskas ir Rimas Sukackas.

Vyrų grupėje varžybose dalyvavo alytiškis Karolis Latauskas. Karolis žaidė KS Povišle iš Varšuvos komandoje. Varšuvos komanda galingai pradėjo grupės varžybas ir užtikrintai iškovojo keturias pergales. Pusfinalio rungtynėse 9:3 nugalėjo Kaniovo komandą. Finale susitiko su komanda iš Poznanės. Finalo rungtynės buvo sunkios ir įtemptos. Varšuvos komanda turėjo nedidelį pranašumą prieš varžovus, tačiau rungtynės pasibaigė lygiosiomis. Per pratęsimą sėkmė lydėjo Varšuvos sportininkus, jie pirmieji pelnė įvartį ir laimėjo finalines rungtynes 3:2 bei tapo taurės I etapo varžybų nugalėtojais. Karolis tapo rezultatyviausiu varžybų žaidėju, pelnęs 22 įvarčius.

Norime padėkoti varžybų palaikymo komandai ir informaciniams rėmėjams: „Alytaus gidas“, „Alytaus laikas“, „Alytaus naujienos“, Sportas.info, Alytusplius, radijui FM99, Dzūkijos TV.