Alytaus rankininkai tęsia kovą dėl Lietuvos čempionų vardo

Alytus
Lilija Skupienė Etaplius žurnalistas

Alytaus „Varsos-Stronglaso" rankininkai tradiciškai iškovojo vietą Lietuvos rankinio lygos finale. Kovas dėl aukščiausių šalies rankinio apdovanojimų alytiškiai pradės gegužės 10 d. išvykoje, o Klaipėdos „Dragūną" Alytaus arenoje priims gegužės 13 d., šeštadienį, 14 val.

Gegužės 17 d. suplanuota dar viena viešnagė, o jeigu trejų rungtynių šiemetėje finalo serijoje nepakaks - sirgalių palaikymo Alytuje „Varsa- Stronglasas" vėl prašys gegužės 20 d., šeštadienį, 14 val.

Esant maksimalios distancijos auksiniam Lietuvos rankinio lygos maratonui - paskutinis sezono taškas gegužės 24 dieną bus dedamas pajūryje. Alytaus rankinio klubo „Varsa" komanda Lietuvos rankinio lygos čempione pirmą kartą tapo praėjusių metų gegužės 25 dieną, kai lemiamoje dvikovoje Klaipėdoje įveikė vietos „Dragūną" ir įspūdingą penkių rungtynių finalo seriją laimėjo rezultatu 3:2.

Praėjusio sezono trofėjų kolekciją alytiškiai papildė trimis geriausių lygos žaidėjų apdovanojimais, tarptautinio turnyro „Erima" nugalėtojų taure ir pirmąkart Dzūkijos sostinės sporto istorijoje iškovota Lietuvos rankinio supertaure.

Deja, nors praėjusiais metais „Varsos-Stronglaso" rankininkai pasipuošė Lietuvos čempionų aukso medaliais, dėl nepakankamo finansavimo buvo priversti atsisakyti iškovotos sportinės teisės Alytų ir Lietuvą reprezentuoti Europos taurės turnyruose.

Jeigu prie „Varsos-Stronglaso" startų ateityje prisidėtų daugiau rėmėjų, be dalyvavimo Lietuvos rankinio lygoje, komanda svarstytų galimybę debiutuoti Baltijos rankinio lygoje. Pastarosios čempionais antrus metus iš eilės tapo iš Alytaus kilusio trenerio Gintaro Savukyno vadovaujamas Riihimäki (Suomija) „Cocks" klubas, šiemet pusfinalyje 36:35 nugalėjęs Minsko (Baltarusija) SKA, o  finale 20:18 įveikęs Zaporožės (Ukraina) ZTR.