Angle down Atgal

Alytaus rajone – elektros jungties „LitPol Link“ išplėtimui skirtas renginys

Šalia Alytaus pirmadienį bus pažymėta elektros jungties su Lenkija „LitPol Link“ išplėtimo pabaiga, šis projektas svarbus Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimui su žemynine Europa. 

Jungties keitiklių stotyje vyksiančiame renginyje laukiama premjerės Ingridos Šimonytės, energetikos ministro Dainiaus Kreivio, elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ vadovo Roko Masiulio. 

„Litgrid“ lapkritį skelbė, kad plečiant „LitPol Link“ buvo išbandyti visi trys nauji autotransformatoriai. Pirmasis iš trijų 600 MVA galios transformatorių išmėgintas vasaros pabaigoje, antrasis – rugsėjį.

Be šių agregatų įrengimo, „LitPol Link“ plėtros projektas apima skirstyklų išplėtimą, 330 kV ir 110 kV elektros linijų rekonstrukciją. Bendros projekto investicijos siekia 22,5 mln. eurų, jis iš dalies finansuojamas iš ES Europos infrastruktūros tinklų priemonės.

Šios elektros magistralės išplėtimas – vienas iš Vyriausybės patvirtintų 15-os sinchronizavimo  projektų, tarp kurių yra ir naujos jūrinės jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos „Harmony Link“ tiesimas, sinchroninių kompensatorių trijose Baltijos šalyse įrengimas.

„Litgrid“ teigimu, šalia Alytaus esanti elektros infrastruktūra – kertinė visam sinchronizavimo projektui, kadangi būtent „LitPol Link“ užtikrins žemyninės Europos ir Baltijos šalių tinklų darbą sinchroniniu režimu. 

500 MW galios „LitPol Link“ jungtį sudaro dvi 163 km ilgio 400 kV linijos Alytus-Elkas ir keitiklių stotis Alytuje. Jungtis pradėjo veikti 2015 metais.

Iki šiol Lietuva, Latvija ir Estija kartu su Rusija ir Baltarusija veikia IPS/UPS sistemoje, kurioje elektros dažnis centralizuotai reguliuojamas Rusijoje. Sinchronizavimą su Europa planuojama užbaigti iki 2025 metų pabaigos. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite