Alytaus pusmaratonio nugalėtojais tapo latvis D. Serjoginas ir L. Kančytė

Alytus

Pexels.com nuotr.

Reporteris RasaŠaltinis: Etaplius.lt

96122

Sporto ir bėgimo entuziastus sekmadienį į Dzūkijos sostinę sukvietė „Alytaus pusmaratonis“, užfiksavęs rekordinį dalyvių skaičių. „Gražiausią 21-ą kilometrą“ greičiausiai įveikė latvis Dmitrijus Serjoginas ir Loreta Kančytė.

Su šūkiu „Atvyk ir įsitikink - tai gražiausias 21 kilometras Lietuvoje“ dalyvius viliojęs „Alytaus pusmaratonis“ vyko ketvirtą kartą. Vienintelis tokio masto renginys-bėgimas Dzūkijoje, apjuosiantis gražiausias Alytaus miesto vietas kartu buvo ir 16-as šių metų Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.

Pusės maratono distancijos nugalėjo titulą iš Lietuvos išsivežė latvis D. Serjoginas. Jis 21,0975 km distanciją įveikė per 1 val. 8 min. 6,4 sek. Antrąją vietą užėmė Jaunius Strazdas („Organų donorystei -Taip“, 1:14.55,8), trečiąją - Modestas Dirsė („Aitvaras“, 1:15.27,0).

Alytaus pusmaratonio čempiono vardą turėjęs ginti vienas pajėgiausių Lietuvos maratonininkų Remigijus Kančys ketino atvykti į Dzūkijos sostinę, tačiau vėliau jo planai pasikeitė. Vis dėlto atvykusi bėgiko sesuo L. Kančytė nesunkiai nugalėjo moterų grupėje. Ji distanciją įveikė per 1 val. 24 min. 5,9 sek., už savęs palikdama latvę Kitiją Valterę (1:29.08,5) ir Dianą Banienę („Bėgimo klubas“, 1:36.07,6).

„Pagrindinis šių varžybų tikslas nebuvo siekti asmeninio rezultato, todėl džiaugiuosi laimėjusi, - kalbėjo antrus metus iš eilės Alytaus pusmaratonyje triumfavusi L. Kančytė. - Gal ir skambės kiek banaliai, bet kiekviena stojusi prie starto linijos mergina yra konkurentė. Smagu sugrįžti į miestą, kuriame prasidėjo mano kaip sportininkės kelias. Alytaus pusmaratonis iš tikrųjų gana vaizdingas ir trasa nėra nuobodi, atsipalaiduoti neleidžia ir kalniukai“.

Rugsėjo 8 dieną L. Kančytė pusę maratono bėgs ir Vilniaus maratono varžybose.

10,5 km distancijoje pirmas finišo liniją kirto Mindaugas Viršilas. Lietuvos vyrų maratono rinktinės narys nuotolį įveikė per 34 min. 14,1 sek. Antras atbėgo Lukas Tarasevičius („BK Dzūkija“, 37.37,9), trečias - Vytautas Jazepčikas („TRItonas“, 39.30,5).

Moterų grupėje 10,5 km rungtyje prizininkių trejetas išsirikiavo taip - Laura Šlepikaitė („BK Jonas Maratonas“, 46.58,5), Dovilė Jakimonytė („Vilniaus bėgimo klubas“, 49.44,9), Gintarė Eimantaitė („Alytaus arbatinė“, 50.30,9).

Renginio dalyviai jėgas galėjo išmėginti ne tik pusės maratono, 10,5 km, bet ir 3 km, 600 m bėgimuose, 10,5 km šiaurietiško ėjimo rungtyje.

„Pačių dalyvių buvo apie 650, bet mes visuomet skaičiuojame, kad kiekvienas dalyvis atsiveža po vieną ar du svečius. Tai Rotušės aikštėje buvo apie pusantro tūkstančio. Kaip mūsų miestui, tai yra labai daug, - kalbėjo Alytaus sporto renginių organizatorius Povilas Tamulynas. - Šiaip žmonės patenkinti, daug įdėta dvasios. Mūsų šis „kūdikis“ yra organizuojamas kartu su Alytaus vicemeru Šarūnu Klėgeriu. Džiaugiamės, kad esame vienas iš Lietuvos bėgimo taurės etapų - tai tikra profesionalų komanda“.

Po 16 LBT etapų klubų įskaitoje pirmauja „Bėgimo klubas“ (13 053 tšk.), antras - „Lukas“ (11 485 tšk.), trečias - „Jonavos BK Maratonas“ (10 648 tšk.), ketvirtas - „Kauno BMK“ (9732 tšk.), o penkta - „Stadija“ (6698 tšk.).

17-asis LBT etapas - Telšių estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“ - vyks rugsėjo 21 dieną. Šio sezono LBT įskaitoje - 18 etapų, o paskutinis, tradiciškai Rumšiškėse, bėgimas „Aplink Lietuvą“ vyks spalio 19 dieną.