Angle down Atgal

Alytaus pataisos namuose savaitgalį pasigesta trijų nuteistųjų

Alytaus pataisos namų atvirojo kolonijoje savaitgalį buvo pasigesta net trijų nuteistųjų, informuoja Kalėjimų departamentas.

Penktadienį, vasario 12 dieną, į Alytaus pataisos namų atvirąją koloniją negrįžo nuteistasis Ričardas Suodaitis. Jis buvo išleistas vykti į Kauno ligoninę pas gydytoją infektologą. Nuteistasis turėjo grįžti iki 17 val., tačiau negrįžo. Jo buvo ieškoma. Vis dėlto R. Suodaitis pats grįžo į įkalinimo įstaigą, tačiau tik kitos – vasario 13 dienos – ryte.

Atvirosiose kolonijose bausmę atliekantys nuteistieji turi teisę savarankiškai be apsaugos lankytis gydymo įstaigose, parduotuvėse, ieškoti darbo. Vis dėlto pastaruoju metu nemažai nuteistųjų ėmė piktnaudžiauti tokia galimybe ir gavę leidimą laiku negrįžta į atvirąsias kolonijas, sakoma Kalėjimų departamento pranešime.

Šeštadienį, vasario 13-ąją, į Alytaus pataisos namų atvirąją koloniją negrįžo nuteistieji Rainuoldas Zacharovas, gimęs 1976 m., ir Donatas Počas, gimęs 1980 m. Nuteistieji buvo išleisti apsipirkti parduotuvėje Alytaus mieste. Abu, kaip ir dauguma kalinčių atvirosiose kolonijose, nuteisti mažesne negu vienų metų bausme.

Buvo paskelbta nesugrįžusių nuteistųjų paieška. Tą pačią dieną „bėgliai“ buvo sulaikyti. Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos ir Saugumo valdymo skyriaus pareigūnai D. Počą surado Lazdijų rajone. Policija R. Zacharovą sulaikė Vilniuje.

Dėl šių įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai. Kalėjimų departamentas dėkoja policijos pareigūnams prisidėjusiems prie paieškos, padėjusiems sėkmingai rasti nuteistuosius.

Kalėjimų departamentas teigia, kad neramus savaitgalis Alytaus pataisos namuose – ne išskirtinis. Tokie nuteistųjų piktnaudžiavimai – negrįžti gavus leidimą išeiti iš atvirųjų kolonijų – deja, darosi nereti. Dažniausiai įstatymo suteiktomis laisvėmis piktnaudžiauja įvairių priklausomybių turintys nuteistieji.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite