Angle down Atgal

Kultūros premijai pasiūlyti devyni Alytaus kūrėjai

Birželio 1-oji buvo paskutinė diena, kai Alytaus miesto savivaldybei buvo galima teikti kandidatus Kultūros premijai gauti. Prieš mėnesį paskelbus kvietimą teikti kandidatus, sulaukta keturiolikos siūlymų. Į  pirmosios kategorijos Alytaus miesto savivaldybės kultūros premiją už aktyvią paskutinių dvejų kalendorinių metų kūrybinę ir/ar meninio ugdymo veiklą, reikšmingus pasiekimus, puoselėjant Alytaus miesto kultūrą ir garsinant miestą šalyje ir užsienyje, pasiūlytos dvi Alytaus miesto kultūros įstaigos ir trys kultūros srityje dirbantys alytiškiai.

Į antrosios kategorijos Alytaus miesto savivaldybės kultūros premiją už  ypač svarbią ilgametę kultūrinę ir aktyvią kūrybinę veiklą pretenduoja keturi kultūros srityje dirbantys alytiškiai.

Už aktyvią pastarųjų dvejų metų itin produktyvią veiklą auginant, puoselėjant ir kuriant muziejų kultūrą, aktyviai įsiliejant į Alytaus miesto kultūrinį gyvenimą, puoselėjant kultūrinį miesto veidą, garsinant miestą šalyje ir už jos ribų į pirmosios kategorijos Kultūros premiją pretenduoja Alytaus kraštotyros muziejus. Jį Kultūros premijai pasiūlė Vita Sakavičiūtė.

Į tos pačios kategorijos Kultūros premiją už kryptingą kūrybinę veiklą, skatinančią regiono ir šalies ikimokyklinio ir pradinių klasių vaikų kultūros ir švietimo poreikius, kūrybingų asmenybių ugdymą, kultūros pažinimo ir patyrimo įpročių stiprinimą, socialinių, kultūrinės ir meninės kompetencijos lavinimą, lėlių teatro veiklos plėtrą, pasiūlytas Alytaus lėlių teatras „Aitvaras“ (siūlymą pateikė VO „Gelbėkit vaikus“ Alytaus vaikų dienos centras „GALI“ (vad. Greta Jieznienė). 

Net penkių siūlymų sulaukta šiemet Alytaus miesto savivaldybės kultūros premiją skirti Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus tapytojų sekcijos nariui, VšĮ Alytaus dailės galerijos direktoriui Evaldui Griniui. Jo kandidatūrą šiam apdovanojimui pasiūlė LŽS Spaudos fotografų skyriaus pirmininkė Evgenia Levin, VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas, Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus Tapybos sekcijos pirmininkė Rebeka Bruder, Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedros lektorė, Meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijos statuso suteikimo tarybos pirmininkė Aušra Jasiukevičiūtė ir menininkų asociacija „Tiltas“. 

Alytaus miesto savivaldybės kultūros premiją E. Griniui siūloma skirti už aktyvią veiklą, vizualaus meno populiarinimą ir sklaidą, Alytaus profesionalių dailininkų, Alytaus fotografų metinių apžvalginių parodų, Alytaus profesionalių dailininkų parodų turo Ukrainoje, Alytaus tarptautinės vizualaus meno bienalės, Alytaus tarptautinio profesionaliosios fotografijos festivalio, dailės ir fotografijos parodų organizavimą ir dalyvavimą dailės parodose.

Etninės kultūros puoselėtojas, Alytaus kultūros centro folkloro ansamblio „Žvangucis“ meno vadovas Giedrius Griškevičius – dar vienas kandidatas, pretenduojantis į minėtą garbingą apdovanojimą. Jam premiją siūloma skirti už konkurso „Leliumoj“, folkloro konkurso „Tramtatulis“ Alytuje organizavimą, kalendorinių švenčių organizavimą, dalyvavimą vakaronėse, festivaliuose (siūlymus pateikė VšĮ Alytaus kultūros centras (direktorė I. Mikelionytė-Pranculevičienė) ir  Renata Sviklienė).

Alytaus miesto teatras už aukštą meninį lygį ir videomeno estetiką kuriant miestą reprezentuojančius filmus, renginių vizualizacijas ir paveikią vizualią sklaidą Kultūros premiją siūlo skirti videooperatoriui, režisieriui, TV, video- bei kino meno kūrinių autoriui Aliui Mikelioniui.

Į Alytaus miesto savivaldybės kultūros premiją už indėlį į kultūrinį Alytaus miesto gyvenimą pačiais įvairiausiais aspektais pretenduoja paveldosaugininkas, dailininkas, politikas Vytautas Kolesnikovas (siūlymą pateikė Alytaus kraštotyros muziejus (direktorė A. Jakunskienė). V. Kolesnikovas – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio dalyvis, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios tarybos – Atkuriamojo Seimo deputatas, Mokslo, švietimo ir kultūros komiteto pirmininko pavaduotojas, Kultūros pakomitečio pirmininkas. 1997–2011 m. dirbo Kultūros vertybių apsaugos departamento Alytaus teritorinio padalinio vadovu, buvo dailės paveldo vertinimo ir kultūros vertybių tvarkymo darbų ekspertas. Tapyba – dar viena V. Kolesnikovo domėjimosi ir saviraiškos sritis, būdas reflektuoti savaip pamatytą ir apmąstytą pasaulį.

Kultūros premiją už ilgametį profesionalų, kūrybišką darbą, nuoseklų vadovaujamos bibliotekos naujovių diegimą, naujų bibliotekos paslaugų teikimą gyventojams, išskirtinį literatūros ir kitų meno sričių puoselėjimą taip pat skirti siūloma skirti Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktorei Giedrei Bulgakovienei (siūlymą pateikė Eglė Teresevičienė).

Smuikininkas, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro muzikantas, vienas iš Dainavos šalies muzikos festivalio organizatorių, koncertų „Sugrįžę mūzos“ organizatorius, kamerinės muzikos programos su talentingais Alytaus muzikos mokyklos smuikininkais rengėjas Algirdas Verbauskas – dar vienas kandidatas Kultūros premijai gauti, jo kandidatūrą už ilgametę (2004–2020 m.) kūrybinę veiklą Dainavos šalies muzikos festivalyje pasiūlė VO Alytaus styginių kvartetas (vad. D. Martikonytė).

Kultūros premiją taip pat siūloma skirti baletmeisteriui, kūrybinės studijos ,,Alytaus miestelėnai“ vadovui Vidmantui Ežerskiui (siūlymą pateikė VšĮ Alytaus kultūros centras (direktorė I. Mikelionytė-Pranculevičienė).

Kam bus skirtos trys 2 tūkst. 500 eurų kultūros premijos: 2 už aktyvią paskutinių dvejų kalendorinių metų kūrybinę ir/ar meninio ugdymo veiklą, reikšmingus pasiekimus, puoselėjant Alytaus miesto kultūrą ir garsinant miestą šalyje ir užsienyje, ir 1 premija  už  ypač svarbią ilgametę kultūrinę ir aktyvią kūrybinę veiklą, nuspręs Atrankos komisija, o apdovanojimai nusipelniusiems kultūros darbuotojams, menininkams ar kultūros įstaigoms bus įteikti birželio 19 d. Alytaus miesto šventės metu.

Komunikacijos skyriaus informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite