Angle down Atgal

Alytaus ligoninėje mažinamas Covid lovų skaičius

Į Alytų atskriejo gera žinia – trečiadienį Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Covid skyriuose leista sumažinti lovų skaičių. Iš 100 lovų paliekama 70, o Covid reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje lieka 4 lovos. Tai reiškia, kad gyventojams bus atnaujinama dalis iki karantino ligoninėje teiktų paslaugų.

Trečiadienio dienos duomenimis, iš šimto Covid skyriuose esančių lovų buvo užimtos 51, o Covid reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje užimtos trys lovos iš aštuonių.

Parėjusią parą ligoninėje nuo koronaviruso mirė vienas žmogus, dešimt pacientų buvo išrašyti iš ligoninės. Alytaus ligoninėje koronavirusu serga 9 gydytojai, 17 slaugytojų, 13 slaugytojų padėjėjų ir 26 kito personalo.

„Parašiau prašymą mūsų ligoninę kuruojančiai įstaigai Santaros klinikoms sumažinti covid lovų skaičių, nes kol kas situacija yra stabili ir matome galimybę atnaujinti dalį ligoninėje iki karantino teiktų sveikatos paslaugų – galbūt chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos stacionarines paslaugas, kai kurias dienos chirurgijos paslaugas, galbūt situacija pagerės ir Vidaus ligų skyriuje“, – kalbėjo Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas.

Jeigu netikėtai situacija vėl imtų blogėti, direktoriaus tikinimu, personalas būtų pasiruošęs maždaug per tris keturias dienas vėl didinti Covid lovų skaičių.

Pasiteiravus, kaip ligoninės personalas ruošiasi ir blogiausiam scenarijui, jeigu į Lietuvą patektų naujos, labiau užkrečiamesnės koronaviruso atmainos, vadovas patikino, kad situaciją kiek švelnina skiepai, kurių sulaukė visi Alytaus ligoninės medikai, kuriems jo reikėjo.

„Jeigu naujoji atmaina atkeliaus ir iki mūsų, tai didžioji dalis darbuotojų būtų paskiepyti, dalis jau persirgo ir tikėkimės, kad įgytas imunitetas apsaugos nuo naujos viruso atmainos“, – vylėsi ligoninės vadovas. Tikimasi, kad jau iki vasario pabaigos bus revakcinuoti du trečdaliai ligoninės medikų.

Kaip informuoja Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė, Alytaus miestas šiai dienai yra 13-oje vietoje pagal 14 d. sergamumą 100 000 gyventojų. Rodiklis siekia 865,8/100 000 gyv. Lietuvos vidurkis 666,1/100 000 gyventojų. Už praeitą parą 29 nauji atvejai, serga 1233, pasveiko 3122. Per vakar dieną atliktas 201 tyrimas, 14,4 proc. iš jų teigiami. Per 7 dienas atlikti 1747 tyrimai.

Mobiliojo punkto darbo trukmė koreguojama pagal poreikį – šiandien dirba nuo 8 iki 12 val. rytoj nuo 8 iki 16 val., o nuo 22 d. planuojama, kad mobilusis punktas dirbs nuo 8 iki 12 val. Nuolat sekami srautai, pastebėjus, kad asmuo negauna vietos ta pačią ar kitą dieną, netrukus bus atidaryta papildoma pamaina srautams suvaldyti.

„Visi labai laukiame situacijos pagerėjimo, gal jau ne už kalnų!“, – viliasi vicemerė.

Daugiau Dzūkijos krašto naujienų rasite čia: „Dzūkijos veidas“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite