Angle down Atgal

Alytaus gaisro sukrėstas italas A. Ricci: „Netekusi švarios gamtos Lietuva taps skurdžia žeme“ (vaizdo įrašas)

Alytaus gaisras, iki šiol neįveikti jo iššūkiai neramina ne tik Lietuvą, tačiau ir mūsų kraštui, šaliai neabejingus užsieniečius.

Kelionės metu Nemuno upe vasarą Alytuje ir Miklusėnuose lankęsis, vandens turizmo galimybėmis, gamta džiaugęsis Andrea Ricci iš Italijos pakraupo sužinojęs, kad į Nemuną aplinkosaugininkai reikalavo išleisti nevalytą gaisravietės vandenį, kuris, kaip paaiškėjo vėliau, yra užterštas daugiau nei šimtu kartų.

„Sunkiai užterštos vandens išleidimas į Nemuno upę sukels dar vieną nelaimę. Tikiuosi, kad atsiras išmintingų politikų, kurie sumanys atsakingą problemos sprendimą. Taip pat viliuosi, kad bus išaiškinti už Alytuje kilusį gaisrą atsakingieji, kaltieji“, - sakė po Dzūkiją keliavęs irklentininkas.

„Man upės Lietuvoje pasirodė tokios natūralios, tikros su daug žalios augmenijos ir be plastiko atliekų. Esu iš Italijos, daug keliauju po Europos vandens telkinius ir čia man buvo staigmena, kad jūsų šalies upėse nėra šiukšlių", - vizito metu Alytuje vasarą džiaugėsi užsienietis.

„Netekusi švarios gamtos Lietuva taps skurdžia žeme“, - tvirtina A. Ricci, plaukimą Nemunu ketinęs kartoti su kitais irkluotojais iš Europos. Ar planus keis gaisro gesinimo metu neapsaugota, o po jo dar labiau norima teršti upė?

„Apie blogas naujienas, ekologinę nelaimę Alytuje ir apylinkėse aš jau informavau Europos irklentininkus, jie nerimauja dėl vandens kokybės Nemune, nes šia upe plauksime artimiausią vasarą“, - tvirtina keliautojas iš Italijos. 2020 m. vasarą Nemunu užsieniečiai planuoja plaukti nuo Kauno iki Rusnės (Šilutės r.), o nuo Druskininkų per Alytų į Kauną – dar po metų, tad tikimasi, kad gaisras ir jo sukelta žala tiesioginės įtakos italo bei kitų užsienio keliautojų planų Lietuvoje neįtakos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite