Angle down Atgal

Alytaus apskrities pareigūnai atkreipia piliečių dėmesį

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus apskr. VPK) pareigūnai kasdien sulaukia piliečių pranešimų dėl galimų karantino režimo ir saviizoliacijos pažeidimų. Pareigūnai, pirmiausia, geranoriškai įspėja ir informuoja tokius asmenis apie jų pareigas ir atsakomybę, jeigu nebus elgiamasi pagal teisės aktuose numatytus reikalavimus. Kitas žingsnis – protokolo už teisėtų pareigūnų reikalavimų nesilaikymą surašymas.

Nors iki šiol baudas galėjo skirti tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai, tačiau svarstomas įstatymo projektas dėl bausmių už karantino pažeidimus griežtinimą. Baudos fiziniams asmenims už taisyklių pažeidimą siektų nuo 500 iki 1500 eurų, įmonėms – nuo 1 500 iki 6 000 eurų, o teisę surašyti nusižengimų protokolus įgytų ir policijos pareigūnai.

Pratęsus karantiną iki balandžio 13 dienos gyventojai yra įpareigoti parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis (išskyrus šeimos narius), laikytis saugaus 2 metrų atstumo ir ne ilgesniam kaip 15 min. bendravimui, vengti fizinio kontakto, nepamiršti higienos reikalavimų. Parduotuvėse ir kitose prekybos ir paslaugų vietose, lankytis po vieną šeimos narį.

Atkreipiame piliečių dėmesį, kad:

  • Alytaus apskrityje policijos pareigūnai aktyviai tikrins informaciją dėl karantino ir saviizoliacijos reikalavimų nesilaikymo;

  • Artėjant saulėtam savaitgaliui, mūsų visų labui, pareigūnai patruliuos viešosiose vietose, parkuose, lankytinose vietose ir užtikrins, kad nebūtų asmenų susibūrimų. Būtent dėl šių priežasčių nuo kovo 27 d. (penktadienio) Alytuje yra draudžiamas įvažiavimas į Dainų slėnį, Alytaus piliakalnio prieigas ir automobilių stovėjimo aikštelę, esančią netoli Didžiosios Dailidės;

  • Miesteliuose ar kaimo teritorijose veikiančių maisto prekių parduotuvių savininkai turėtų imtis papildomų apsaugos priemonių apsaugant parduotuvės darbuotojus ir pirkėjus. Rekomenduotina įrengti specialų langelį ir aptarnauti klientus, neįsileidžiant jų į vidų.

Šiuo visai šaliai sudėtingu laikotarpiu turime išlikti vieningi ir saugoti ne tik save, bet ir aplinkinius. Siekdami apriboti asmenų susibūrimus, kurie rizikuoja savo sveikata ir „negirdi" nei reikalavimų, nei rekomendacijų yra taikomi vis griežtesni apribojimai.

Tikime, kad pabėgimas į gamtą yra būtinas, tačiau aplenkite dažniausiai lankomas vietas, pastebėję, jog Jūsų pasirinktoje vietoje jau yra gausu asmenų, atvykite kitąkart, nerizikuokite.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite