Alytaus alumnai siūlo idėjas savo miestui

Alytus
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Alytuje vykęs renginys „Pilietiškumas Alytuje – misija įmanoma" tapo atvira idėjų miestui erdve, kurioje dalyviai išvystė keturias iniciatyvas, prisidėsiančias prie krašto augimo. Šiuose mokymuose ir interaktyvioje dirbtuvėse susitiko aktyvus jaunimas, visuomenininkai, verslo ir savivaldybės atstovai bei savo Alytų mylintys, tačiau šiandien kitur gyventi išvykę, profesionalai.

Viena iš daugiausiai iniciatorių surinkusių idėjų – alytiškių meilės kultūrai puoselėjimas. Renginyje dalyvavęs jaunimas akcentavo, jog Alytuje norima daugiau originalių, netradicinių ar netradicinėse vietose vykstančių kultūrinių renginių, muzikos, dailės ar teatro populiarinimo. Kaip sprendimą šiai problemai, jie sumanė įtraukti meno ir muzikos mokyklų mokytojus bei mokinius ir surengti ciklą netikėtų, smalsumą keliančių pasirodymų netikėtose miesto vietose. Šiuo renginiu siekiama priminti, kad Alytus turi kultūrą, o pagrindinė idėja edukuoti bei supažindinti miestiečius su meno ir muzikos atstovais.

Alytiškių bendruomeniškumui stiprinti buvo sukurta ir puiki Kaimynų dienos idėja. Vienas iš mieste jau kuris laikas negyvenančių, tačiau gimtą kraštą mylinčių ir čia nuolat grįžtančių profesionalų, teisininkas Rytis Valūnas drauge su idėja tikinčia komanda pasirengę atšilus orams suburti dideles ir mažas Alytaus kaimynų draugijas vienai įvairiausių veiklų, pyragų dalinimosi, aplinkos tvarkymo, žaidimų ir bendravimo pilnai dienai.

Kitos svarbios miesto ateičiai idėjos autorius Karolis Aleknavičius. Daug metų turintis savo IT verslą alytiškis, dirbantis tiek su Lietuvos, tiek su užsienio rinkomis, mato didelį Alytaus potencialą ugdant IT specialistus. „Savivaldybė šiuo metu investuoja į infrastruktūrą, t.y. kelius, pastatus, sklypus tikėdamasi pritraukti naujus verslus - įmones. Mano nuomone, reikėtų investuoti ir į žmogiškųjų resursų auginimą, panaudojant turimus Alytaus kolegijos išteklius. Jeigu miestas turėtų kokybišką žmogiškųjų resursų auginimo mechanizmą, manau, taptume patraukliu miestu įmonėms ir investicijoms. Taip taptume ne tik siuvėjų miestu, bet gal ir IT paslaugų centru, kur atlyginimai būtų didesni nei minimumas. Augtų miesto gyventojų poreikiai ir paslaugų pasiūla, bei kokybė. Kiekviena iniciatyva, tokia kaip šios dirbtuvės, suburianti bendraminčius yra labai teigiama!", - sakė Karolis. Šia linkme jis darbuojasi jau kuris laikas, o renginio metu suradęs bendraminčių tikisi link tikslo judėti dar greičiau.

Dirbtuvių metu taip pat gimė idėja sukurti komunikacijai visus Alytaus visuomenininkus ir organizacijas jungiantį tinklą. Šiuo metu dažnai labai sunku apie mieste vykstančius renginius ir veiklas informuoti ne aktyviausius. Tad siekiant turėti teigiamus pokyčius, aktyvesnę įsitraukiančią miesto gyventojų bendruomenę, visų pirmiausiai svarbu juos tinkamai informuoti ir suteikti platformą dalintis aktualia informacija.

Renginys turės tęstinumą ir susibūrusia aktyvia Alytuje nebegyvenančių kraštiečių City Alumni bendruomene, kuri tęs veiklą ne tik įgyvendinant renginio metu išvystytas idėjas, bet ir kitas iniciatyvas padėsiančias miestui augti.

Šie mokymai ir dirbtuvės yra įgyvendinamos pagal City Alumni iniciatyvos vykdomą projektą „Jaunimo įsitraukimas į gimto krašto vystymą". Projektu siekiama telkti sąmoningus jaunus piliečius ir skatinti juos inicijuoti pokyčius savo gimtojo miesto viešajame gyvenime.