Angle down Atgal

Algirdas Kuzma ir Širvintų rajonas

Lygiai prieš dvejus metus, 2017 rugpjūčio 19 dieną, Musninkuose atidengtas paminklas, skirtas Musninkų valsčiaus savanoriams atminti. Jį kūrė skulptorius Algirdas Kuzma ir architektas Tumas Mazūras, archeologė Birutė Lisauskaitė. Užsimezgusi graži draugystė tarp skulptoriaus Algirdo Kuzmos ir Musninkų bendruomenės, bei žmonių rado įsikūnijimą ir kitame projekte.

Čiobiškyje planuojama pastatyti monumentą, skirtą Lietuvos laisvės armijos Didžiosios kovos apygardos Ukmergės “A” rinktinės partizanams, ryšininkams ir jų rėmėjams iš Čiobiškio, Lapelių, Pigonių ir kitų, buvusio Musninkų valsčiaus vietų atminti. Projekto iniciatoriai – Čiobiškio, Lapelių ir Musninkų bendruomenės. Skulptūros autorius Algirdas Kuzma, architektai Ričardas Krištapavičius ir Ričardas Krištapavičius jaunesnysis.

Praeitų metų pabaigoje spalio 2 dieną Lietuvos radijo laidoje “Darbas ne vilkas” viešėjo skulptorius Algirdas Kuzma. Jį kalbino Marijonas Mikutavičius. Ramų brandžios vasaros sekmadienio rytą siūlau pasiklausyti įdomaus pokalbio ir dar kartą peržvelgti anksčiau skaitytus straipsnius apie minėtus paminklus.

VIRGINIJUS SARPAUSKAS

Virginijus Sarpauskas yra Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite