Angle down Atgal

Alfonso Nykos-Niliūno šimtmetį minėsime vaikščiodami poeto pramintais takais

Šiandien, liepos 15 d., Utenoje minimas Nemeikščių (Utenos raj.) kaime gimusio, vieno garsiausių XX amžiaus lietuvių išeivijos poetų Alfonso Nykos-Niliūno (1919–2015) gimimo šimtmetis.

Poeto tėviškėje jo atminimas įprasmintas pastatytu stendu, kuriame atsispindi svarbiausi A. Nykos-Niliūno gyvenimo ir kūrybos momentai. Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistas Arvydas Mitalas sakė, kad stendas pastatytas Paminklotvarkos programos lėšomis, o netrukus prie jo naudojantis specialia išmaniojo telefono programėle bus galima pasiklausyti paties A. Nykos-Niliūno įskaitytų eilių.

Gražiai A.Nykos-Niliūno atminimą prieš pora metų įamžino ir Nemeikščių bendruomenė. Jos pastangomis gimtajame poeto kaime pastatytas stogastulpis, kurį išdrožė tautodailininkas Algirdas Kamliauskas.

Šiandien nuo 12 val. vyks pasivaikščiojimas po „miestų miestą Uteną“. A. Nykos-Niliūno kelias driekiasi plačiai per Utenos miestą: nuo dvaro vartų iki geležinkelio stoties. Kur ėjo poetas, eis ir poeto gerbėjai, vedami šio pasivaikščiojimo sumanytojo ir organizatoriaus VšĮ „Kanalas“.

Pasivaikščiojimo metu bus naudojamas literatūrinis žemėlapis, kurį sudaro poeto eilėraščiai, yra tarsi priemonė, leidžianti dabartinį miesto portretą pamatyti per būtojo laiko sluoksnį. Ekskursijos metu jos dalyviai aplankys dešimt tylos zonų, įprasmintų A. Nykos-Niliūno atsiminimais.

Nuo 18 val. vyks muzikinis vakaras prie Vyžuonos upelio (šalia Basanavičiaus ir Maironio gatvių susikirtimo).

Poetas A.Nyka-Niliūnas yra palaidotas senosiose Utenos kapinėse, prie savo tėvų. ,,Palikit prie upės, šniokščiančios krauju, tuos namelius / ir tik numirt į juos pareit“ – tai eilutės iš ankstyvo poeto eilėraščio ,,Išeiti ir tik numirti čia sugrįžt“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite