Angle down Atgal

Akys raibsta nuo spalvų ir idėjų (3)

Akmenė… Važiuojant ton pusėn tikiesi pasigrožėti lietuviško stiliaus sodybų kiemais, nes miestas ir jo apylinkės skaičiuoja šimtmečius. Seniūnijoje visada buvo gražių išpuoselėtų sodybų, tokias prisimenu Jučių, Gailaičių kaimuose.

Per tuos dešimtmečius, kai komisija stengiasi ypač objektyviai įvertinti apžiūrėtą grožį, vis daugiau gražios aplinkos pamatome Akmenės mieste ir aplinkiniuose kaimuose. Akmenės seniūnijoje tinkamiausias apibūdinimas „grožėjomės“ R. ir J. Kateivų, J. ir A. Smilgių sodybomis.

Po Akmenės seniūniją komisiją lydėjo seniūnės padėjėja L. Stumbrienė, ir atvėrusi pedagogės R. Kateivienės kiemo vartelius sakė – pradinių klasių mokytoja ilgus dešimtmečius dirbusi ponia Regina visada puoselėjo aplinką, ko gero, nuo pirmųjų dienų, kai apsigyveno individualiame name. Kai dauguma miestiečių prie namų augino bulves, Kateivų šeima žemės skyrė dekoratyviems medeliams ir gėlėms. Geru žodžiu paminėta R. Kateivienė kratėsi garbės – sakė: daugiau dėmesio aplinkai galėjo skirti tik išėjusi užtarnauto poilsio.

Reginos ir Jurgio kieme pamačiau ypatingos dermės, kurios labai sunkiai pasiekia ir patyrę kraštovaizdžio specialistai, pavyzdį. Čia gėlynai, dekoratyvūs krūmeliai susipina su akmenų, trinkelių takeliais, poilsio zonomis, žaliąja veja. Įrengtos vietelės sportui, mat kartu su seneliais gyvena anūkai – vieno iš Kateivų sūnų šeima. Sodyboje tinkamą vietą rado metalo dirbiniai, kai kas įsigyta, kai ką padirbino sodybos šeimininkas Jurgis Kateiva. Šeimininkas padirbino ir vazonus gėlėms, plastiko vazonų ponia Regina neperka. Pažįstami į šią sodybą dovanų neša žydinčius augalus, nes šeimininkams tai labiausiai tinkamas rodomo dėmesio būdas. R. ir J. Kateivų sodyba ne kartą apdovanota, šeimininkai pagerbti.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, liepos 11 d. VIENYBĖJE

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite