Angle down Atgal

Akyli šiauliečiai pastebėjo „Boeing“ ir „Airbus“: ką jie veikia Šiauliuose?

Vakar Etaplius.lt pasiekė skaitytojos žinia, jog Šiauliuose leidžiasi "Get jet" lėktuvai. Tai šiauliečiams neįprastas vaizdas, todėl gyventojai sunerimo. Šiandien Šiaulių miesto savivaldybė paaiškino, ką mieste veikia tokie lėktuvai.

Etaplius.lt skaitytojos nuotr.
Etaplius.lt skaitytojos nuotr.

Šiaulių padangėje ratus suka ne akims įprasti karinių oro pajėgų naikintuvai ir ne transporto lėktuvai, o keleiviniai orlaiviai, kurie leidžiasi tarptautiniame Šiaulių oro uoste. Tačiau nuogąstauti, kad iš užsienio atskridę keleiviai užplūs miesto gatves, nevertėtų. Į Šiaulius didžiuliai orlaiviai atskrenda jau tušti, čia, „Aviatic MRO“ specialistų jie bus paruošti naujiems skrydžiams.

Keleivius įvairiausiais oro maršrutais gabenę keleiviniai orlaiviai pagaliau gali atsipūsti – kas dieną visame pasaulyje mažėja keliaujančiųjų. Poilsiui ir techninei priežiūrai jie dabar skraidinami į tarptautinį Šiaulių oro uostą. Kol didžiausias Europoje orlaivių techninės priežiūros ir remonto centras dar tik planuojamas, „Aviatic MRO“ keleivinius lėktuvus Šiauliuose parengs naujiems skrydžiams.

Pastabesni šiauliečiai jau pastebėjo, kad Šiaulių padangėje ratus suka ne akims įprasti karinių oro pajėgų naikintuvai ir ne transporto lėktuvai, o keleiviniai orlaiviai, kurie leidžiasi tarptautiniame Šiaulių oro uoste. Tačiau nuogąstauti, kad iš užsienio atskridę keleiviai užplūs miesto gatves, nevertėtų. Į Šiaulius didžiuliai orlaiviai atskrenda jau tušti, čia, „Aviatic MRO“ specialistų jie bus paruošti naujiems skrydžiams.

Dviejų aviacijos kompanijų „Airbus“ ir „Boeing“ orlaiviams bus atlikta reikalinga techninė priežiūra ir jie lauks iškvietimo mūsų oro uosto perone. Pasak „Aviatic MRO“ direktoriaus Artūro Liudkevičiaus, trečiadienį nusileido keturi lėktuvai, ketvirtadienį – dar tiek pat, penktadienį laukiama dviejų. Bendrovė mielai į Šiaulius atskraidintų ir dar daugiau kompanijų orlaivių.

„Šiandien, kai ne patys geriausi laikai aviacijai, orlaiviams reikalingos parkavimo ir priežiūros vietos. Kaip tik tokias paslaugas mes ir pradedame teikti Šiaulių oro uoste. Orlaiviai čia bus tol, kol mūsų klientai nenorės jais vėl skristi. Kol kas čia numatome sutalpinti 10–14 orlaivių. Atskraidintume ir daugiau, bet mus ims riboti vietos trūkumas. Vėliau, kai bus atnaujinta infrastruktūra, jų čia tilps gerokai daugiau. Šiuos lėktuvus nuolat prižiūrės reikiamos kvalifikacijos specialistai. Orlaiviai turi būti parengti pakilti bet kuriuo momentu. Dar daugiau lėktuvų priežiūros paslaugų galėsime pasiūlyti, kai bus baigtas orlaivių techninės priežiūros ir remonto centro projektas, darbai startuos jau šiemet“, – komentavo Artūras Liudkevičius.

Pasak SĮ Šiaulių oro uosto Aviacijos saugumo ir operatyvinio skyriaus vadovo Algirdo Ulčino, koronavirusas ant žemės nutupdė daugybę lėktuvų, o Šiaulių oro uostas jiems gali pasiūlyti civilinį peroną. Priklausomai nuo to, kiek laiko keleiviniai orlaiviai praleis Šiauliuose, įmonė tikisi papildomų įplaukų. Viena aikštelė bus palikta neužimta, kad joje būtų galima pastatyti atskridusius krovininius lėktuvus.

„Džiaugiuosi, kad „Aviatic MRO“ jau skraidina į Šiaulius pirmuosius lėktuvus, nors realios šios bendrovės veiklos Šiaulių oro uoste laukėme tik kitais metais. Tai rodo, kad mūsų susitarimai ir sprendimai investuoti į oro uosto infrastruktūrą buvo padaryti laiku. Manau, sklandžiai išspręsime ir kitus kylančius klausimus“, – tvirtino Šiaulių meras Artūras Visockas.

Vasario viduryje Šiaulių miesto savivaldybė pasirašė sutartį su AB „Panevėžio keliai“ dėl beveik 9,5 mln. eurų vertės rangos darbų oro uoste. AB „Panevėžio keliai“ per gana trumpą 42 savaičių laikotarpį (iki 2020 metų gruodžio pabaigos) įsipareigojo atlikti riedėjimo tako „B“ rekonstrukciją, atnaujinti 4 ha ploto peroną. Numatyta taip pat įrengti signalinių žiburių sistemą, privažiavimo kelią nuo Aviacijos gatvės, vidaus kelią, nutiesti vandentiekio, nuotekų ir paviršinių nuotekų tinklus.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite