Angle down Atgal

Aktyviai remontuoti gatves ir šaligatvius žadama ir šiemet

Ką tik prasidėję 2019-ieji, žadama, bus ne ką mažiau darbingi gatvių ir šaligatvių remonto prasme. Taip žada Šiaulių miesto savivaldybės administracija. Spaudos konferencijoje buvo apžvelgti praėjusių metų darbai. Nors ir ne viskas pabaigta, įvairių darbų atlikta už beveik penkis milijonus eurų.Savivaldybės žada, kad darbas gatvėse vėl prasidės pavasarį, vos tik leis oro sąlygos.

Išasfaltuotos žvyruotos gatvės

Bene labiausiai rūpimu gyventojams klausimu Eglė Bružienė nurodė žvyruotų gatvių asfaltavimą.

„Iš tikrųjų 2018 metais padarėme labai daug. Rangos darbai buvo atliekami 5,37 kilometrų žvyruotų gatvių ruožuose. Iš jų – 3,534 kilometro ruože paklojome asfalto dangą. Arba dvigubo apdaro dangą. O 1,836 kilometro ruože įrengti pagrindai, belieka tiktai pakloti asfaltą. Šitie darbai bus atliekami jau pavasarį“, – spaudos konferencijoje praėjusių metų rezultatus komentavo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja.

Anot vedėjos, nuo pavasario taip pat bus pradėti vykti žvyruotų gatvių asfaltavimo darbai apie penkių kilometrų ruože. Kai tik leis oro sąlygos, 1.8 kilometro bus paklotas asfaltas, nes tam dar pernai yra atlikti paruošiamieji darbai, įrengti pagrindai.

„1,3 kilometro ruožui esame pasirengę ne tik projektus, bet ir nusipirkę rangovus bei pasirašę su jais sutartis. Manome, kad balandžio-gegužės mėnesiais prasidės patys darbai. Dviejų kilometrų ruože baigiami ruošti projektai, projektavimo darbai eina į pabaigą. Tai vasario-kovo mėnesį planuojame pasiskelbti konkursus ir liepą-rugpjūtį šita dalis darbų taip pat bus pradėta“, – sakė E. Bružienė.

Savivaldybė yra sulaukusi papildomų, naujų prašymų ir iš gyventojų asfaltuoti žvyruotas gatves. Ruožas sudarytų apie pusantro kilometro. Prašymai dar yra vertinami, todėl vedėja dar negali pasakyti, kurie iš jų bus patvirtinti, o kurie atmesti. Minėto pusantro kilometro ruožo asfaltavimui gyventojai prašo savivaldybės paramos, kitą dalį jie planuoja padengti savo lėšomis. Tokių prašymų savivaldybė laukė iki lapkričio 15 dienos, o dabar vertina technines bei finansines jų realizavimo galimybes.

„Vien su žvyruotų gatvių asfaltavimu mes turėjome darbo 37 objektuose. Vienuose reikėjo atlikti tik pabaigiamuosius darbus. Tarkime, 2017 metais buvo išasfaltuota, belikę tik gerbūvio darbai, nuovažos ar panašiai, bet prie jų taip pat reikia darbo. 30 objektų turėjome įvairių darbų – rangos, projektavimo ar panašių“, – apie praėjusių metų darbus pasakojo savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja.

Iš viso asfaltavimo darbams pernai išleista – 1 325 093 eurai. Panaši suma planuojama ir šiais metais.

Remontuotos asfaltuotos gatvės ir šaligatviai

Pernai vyko ir gatvių su asfalto danga, šaligatvių tvarkymas.

„Tai Bačiūnų gatvės rekonstrukcija. Atlikta apie 82 procentai visų darbų 625 metrų ruože. Dar visi darbai yra nebaigti. Baigiama bus 2019 metais. t. y. - pėsčiųjų ir dviračių takas, kuriame įrengti pagrindai, bet neišasfaltuota, apšvietimas nebaigtas, autobusų stotelių stoginės nepastatytos“, – komentavo E. Bružienė.

Pradėti darbai ir Basanavičiaus, Lyros, Aido, Dainų, Tilžės, Nuklono gatvėse (plačiau žiūrėti lentelėje).

Lyros ir Gardino gatvių sankryžoje planuojamam įrengti žiedui yra rastas rangovas, su juo pasirašyta sutartis. Anot vedėjos, dėl įvairių priežasčių, kol kas minėtoje sankryžoje atlikti tik simboliniai darbai – tinklų remontas, o pagrindiniai darbai jau prasidės nuo šio pavasario.

Šiemet planuojama atlikti Pakruojo gatvės rekonstrukciją, Tilžės gatvės pėsčiųjų-dviračių tako remontą. Tai ES projektai. Savivaldybės biudžeto lėšomis bus remontuojamas pėsčiųjų-dviračių takas nuo Vaidoto gatvės iki Šiaulių miesto ribos.

Šiemet bus sprendžiama ir penkiašalės sankryžos problema. Čia susiduria Dvaro, Žemaitės, Sodo, Stumbro gatvės. Čia atliekama nauja statyba Stumbro gatvėje nuo Sodo iki Žemaitės gatvių.

Iš viso gatvėse su asfalto danga buvo atlikta darbų 5,77 kilometrų ruože. Šaligatvių remontų atlikta beveik dviejų kilometrų ruože.

Iš viso gatvių asfaltavimui, jų ir šaligatvių remontui ar naujų įrengimui buvo išleista 4,92 milijono eurų.

Plačiau apie 2018 metų atliktus gatvių ir šaligatvių Šiaulių mieste darbus – lentelėse (galima pasididinti).

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite