Angle down Atgal

„Akropolyje" pasijuto nesaugiai

Tai yra Etaplius.lt skaitytojo nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako!

Naujienų portalo Etaplius.lt redakcija sulaukė skaitytojos laiško, kuriame moteris pasakoja apie situaciją, į kurią pateko lankydamasi Šiaulių prekybos centre "Akropolis". Šiaulietės teigimu, tai ją privertė šiame prekybos centre pasijusti nesaugiai.

„Ketvirtadienį, dienos metu, su reikalais lankiausi Šiaulių „Akropolyje", – redakcijai atsiųstame laiške dėsto skaitytoja. – Ramiai apsipirkusi, patraukiau į namų pusę. Turėjau išeiti pro besisukančias duris, vedančias į Beržynėlio parko pusę. Jau artėdama prie šių durų pamačiau, kad jos užsikirtusios, o jų viduje stovi pora žmonių. Iš pradžių nieko keisto nepagalvojau, tokia situacija pasitaiko dažnai, nes tas duris užkirsti nėra sunku. Tačiau kiek teko susidurti iki šiol, durys vėl ima veikti po keletos sekundžių. Čia ir prasidėjo smagumai.

Šįkart durys buvo užsikirtusios ilgesnį laiką, apie porą minučių. Susirinko gal dešimt žmonių, kurie negalėjo išeiti. Kadangi į tą pusę veda dar keturios lauko durys, žmonės pradėjo tikrinti, gal jos atrakintos. Ir štai kas man sukėlė nerimą. Visos durys buvo užrakintos, jokio apsauginio ar kito atsakingo žmogaus, kuris jas galėtų atrakinti, šalia nebuvo. Vienintelis kitas išėjimas į lauką yra visiškai priešingoje pusėje. Dabar prisiminkime istoriją, kai Klaipėdos „Akropolyje" siautėjo žmogus su peiliu ir užmušė kitą žmogų. Arba užsienio nelaimes, kai koks beprotis įsiveržia į viešas vietas su šautuvu. O jeigu būtų kilęs elementarus gaisras? Realiai, mes nebūtume galėję pabėgti, o tragedijai dažnai ir tereikia poros minučių. Galbūt atrodo smulkmena, bet pasijaučiau tikrai nesaugiai."

Etaplius.lt redakcija susisiekė su prekybos centro atstovais prašydama pakomentuoti šią situaciją. Raštu atsakymą pateikė Šiaulių „Akropolio“ valdytoja Sonata Jocienė:

Lankytojų saugumas yra vienas svarbiausių mūsų veiklos prioritetų, todėl visoms „Akropolyje“ įdiegtoms technologijoms keliami aukščiausi reikalavimai.

Karuselinės įėjimo durys turi daug automatinių apsaugų ir automatiškai sustoja, jei, pavyzdžiui, ant grindų atsiranda mažiausias kliuvinys. Tai daroma tam, kad išvengti nelaimingų atsitikimų, nebūtų prispaustos į tarpą pakliuvusios kojos ir pan. Durys vėl pradeda veikti tik tada, kai kliuvinys pašalinamas ir apsaugos sistema įsitikina, kad veikti yra saugu. Duris vėl paleisti rankiniu būdu gali ir apsaugos darbuotojas, patikrinęs ar viskas tvarkoje.

Matyt, taip buvo ir šiuo atveju, kai durys sustojo užfiksavusi kliūtį ir pradėjo veikti vėl ją pašalinus.

Karuselinės durys yra susietos su bendra „Akropolio“ saugos sistema, todėl, net ir joms užsiblokavus, jei kiltų bet kokia pavojinga situacija duryse automatiškai prasivertų dvi dvivėrės durys ir žmonės galėtų saugiai išeiti.

Tad norėtume nuraminti lankytoją – nerimui priežasties nėra, o visos sistemos veikia taip, kad lankytojai būtų saugūs“, – komentuoja Šiaulių „Akropolio“ valdytoja.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite