Angle down Atgal

Akmenės rajone susitikimas su konfesijų vadovais

Surengtas tradicinis, jau kelintus metus iš eilės organizuojamas, pokalbis, į kurį Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas pakvietė rajone veikiančių konfesijų vadovus. Meras svečiams padėkojo už bendruomeniškumą, labdaringą veiklą, pritarimą iniciatyvoms, skirtoms visų akmeniškių labui.

Pokalbyje dalyvavo Savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis, Administracijos direktorė Aromeda Laucienė, direktorės pavaduotojas Artūras Pekauskas ir svečiai: Akmenės dekanato dekanas, Naujosios Akmenės Šventosios Dvasios Atsiuntimo parapijos klebonas Olijandas Jurevičius ir vikaras Sigitas Valauskis, Naujosios Akmenės Evangelikų bažnyčios pastorius Mindaugas Palionis, Akmenės Šv. Onos parapijos klebonas kan., bažn. t. dr. Algis Genutis, Papilės Šv. Juozapo parapijos klebonas Rimvydas Marozas, Ventos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos administratorius relig. m. mgr. Andrius Eidintas, Alkiškių evangelikų liuteronų parapijos kunigas Juozas Mišeikis.

Parapijų vadovai papasakojo, kokiomis mintimis ir darbais gyveno pernai, ką planuoja šiais metais. Kai kuriuos sumanymus išpildyti ir atsikratyti didžiausių ūkinių bėdų jiems padeda kasmet Savivaldybės tarybos sprendimu skiriamos lėšos, kuriomis pagal galimybes prisidedama prie religinių bendruomenių svarbiausių projektų.

Antai Ventos parapija, jos vadovo A. Eidinto žodžiais, baigia išsimokėti bažnyčios statybos skolas, šiemet norėtų atnaujinti įgarsinimo sistemą.

Akmenės parapijos klebonas A. Genutis visų akmeniškių tikinčiųjų vardu padėkojo Savivaldybei už bažnyčioje rengiamų vargonų muzikos koncertų palaikymą ir parapijos namų stogo remontą, šiemet tikimasi pakeisti šių namų langus. Bažnyčios vadovas pažadėjo aktyviai dalyvauti projekte „Akmenė – mažoji kultūros sostinė“, kalbėjo, kad būtų gražu apšviesti Akmenės bažnyčios išorę, pabaigti tvarkyti šalia bažnyčios esančią aikštelę.

Alkiškių evangelikų liuteronų parapijos planuose – paremontuoti trupantį bažnyčios fasadą, sumontuoti įgarsinimo įrangą ir infraraudonųjų spindulių lempas. Šios bažnyčios bendruomenė, jei būtų įrengtas šildymas, galėtų suorganizuoti profesionalių koncertų, dėl jų jau turima pasiūlymų.

Naujosios Akmenės evangelikų bažnyčios pastorius M. Palionis kalbėjo, jog reikia sutvarkyti šios bažnyčios fasadą, atokiau iškelti šiukšlių konteinerius, papasakojo, kaip sekasi Kairiškiuose kuriamiems skurstančių senjorų globos namams.

Papilės klebonas R. Marozas svajoja sutvarkyti parapijos namus, įrengti prie bažnyčios automobilių parkavimo aikštelę.

Kunigai susitikime kalbėjo ne vien apie religinių bendruomenių poreikius. Naujosios Akmenės parapijos klebonas O. Jurevičius siūlė, kokį kelio ženklą reikėtų įrengti Salomėjos Neries ir Gedimino gatvių sankryžoje, kad būtų saugiau ją pervažiuoti. Naujosios Akmenės, Alkiškių parapijų vadovai rajone pasigedo turizmo informacijos įstaigos, kurios darbuotojai galėtų informuoti, palydėti vis gausiau apsilankančius turistus. Klebonas O. Jurevičius prisipažino pats organizavęs ekskursijas po įvairius objektus į rajono centrą atvykstantiems žmonėms. Kunigas J. Mišeikis papasakojo, kad pernai Alkiškiuose apsilankė bene dešimt autobusų kaimynų latvių, kuriems reikėtų parodyti ne tik bažnyčią, bet ir kitas puikias rajono vietas.

Savivaldybės meras V. Mitrofanovas paaiškino, kad turizmo informacijos funkciją rajone vykdo Akmenės krašto muziejus, tariamasi, kad prie šios veiklos prisidėtų Papilės Simono Daukanto muziejus, Ventos regioninio parko Lankytojų centras. Be to, Savivaldybės administracijos Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriuje pradėjo dirbti turizmo vadybininkė.

Meras V. Mitrofanovas, kaip ir kasmet, paprašė klebonų dalytis informacija su Savivaldybe apie žmones, kuriems gali reikėti socialinės pagalbos. Pasidžiaugė, jog praėję metai Savivaldybei buvo geri nuveiktais darbais, o ką tik prasidėję bus kupini didelių iššūkių: reikės peržiūrėti ir pertvarkyti kelių įstaigų, įmonių veiklą, pradėti Naujosios Akmenės sporto ir sveikatingumo centro statybą, įdiegti Akmeniečio kortelę. Akmenės rajonas yra pirmasis iš mažesnių šalies rajonų, paleidusių kursuoti miesto tipo žemagrindžius, neįgaliesiems, keleiviams su vaikų vežimėliais ir dviračiais pritaikytus, autobusus vos už vieno euro bilietą. Tačiau laukia nemenkas darbas sustyguoti jų važiavimo grafikus, kad būtų patogu daugumai žmonių, įrengti daugiau stotelių, pastatyti skelbimų lentas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite