Marijaus Lopaičio nuotr.
Angle down Atgal

Akmenės krašte vėl skamba žydiška muzika

Ausylesnis Akmenės gyventojas jau kelintą savaitę girdi pro Akmenės rajono meno mokyklos Akmenės filialo langus sklindančius žydiškos muzikos garsus. Tačiau tūlam akmeniškiui  jau nekyla klausimų kas čia vyksta ir kodėl - visi jaučia artėjant trečius metus iš eilės Akmenėje vykstantį projektą "Šalom, Akmene!". 

Projektas skirtas ne tik plačiąjai visuomenės daliai, bet ir muzikuojančiam rajono jaunimui, kuris, kartu su Vilniaus Šolomo Aleichemo gimnazijos moksleiviais, padedant patyrusiems muzikos ir scenos pedagogams, ruošia edukacinį koncertą. Šių metų tema - Purim - linksmiausia tradicinė žydų šventė, kuri savo spalvingumu šiek tiek primena mūsų užgavėnes, o švenčiama jau be galo seniai - nuo tų neatmenamų laikų, kai žyaitė Persijos karalienė Estera nuo išnaikinimo išgelbėjo visą žydų tautą. Projektas "Šalom Akmene" susideda iš kelių dalių - pirmiausia tai kūrybinė jaunimo stovykla, kurioje ir sudėliojami galutiniai koncerto akcentai. Be to tradiciškai rengiama ir konferencija, kurios metu Šiaulių krašto žydų bendruomenės nariai, paveldosaugininkai, kiti specialistai pasakoja apie žydų kultūrą, tradicijas, paveldą. Galiausiai kaip galima apsieiti ir be žydų turgelio - kuriame žydų bendruomenės nariai pasakoja apie tradicinius žydų patiekalus, parduoda saldumynus, kitus tradicinius skanėstu, privalomu būdu mokina derybų meno. Taip pat vyksta ir Akmenės krašto žydų, sušaudytų Holokausto metu, atminimo ceremonija, kurios metu Akmenės miesto aikštėje skaitomi nužudytų Akmenės krašto vardai, o akmenėliai su vardais gabenami į nužudymo vietą - Mažeikių-Tirkšlių senąsias žydų kapines.

Šių metų projekte yra ir naujovių - rugsėjo pirmą savaitę Akmenės krašto muziejuje bus paskelbti fotokonkurso "Žydai Žemaitijoje" nugalėtojai ir surengta paroda, kuri vėliau keliaus ne tik po Akmenės rajoną, bet ir toliau - Vilnių, Šiaulius, Pakruojį, Rygą.

Taigi, liepos 19-tą, pirmadienį Akmenėje vėl aidės skambus "Šalom!". 14-tą valandą Akmenės kultūros namuose prasidės konferencija, 16-tą valandą ant kalnelio kultūros namų prieigose šurmuliuos žydų turgelis, o 19-tą valandą į kultūros namų salę kvies koncertas "Purim linksmybės". Projekto meninės dalies vadovai - Michailas Bolšunas ir Daiva Kvaukienė. Akmenės krašto Holokausto aukų pagerbimo ceremonija įvyks rugpjūčio 4-tą dieną (tą dieną krašto žydai buvo išvaryti iš Akmenės į Mažeikius) Akmenėje ir Mažeikiuose. Projektą kol kas remia tik Geros Valios Fondas,  Akmenės rajono savivaldybė ir UAB "Akmenės sveikatos centras" - Lietuvos Kultūros Taryba, kuriai taip pat pateikta paraiška, vis dar tyli...

Na, o visi, kurie taip pat galbūt norėtų paremti projektą, kviečiami tai padaryti per Contribee platformą čia: https://contribee.com/shalomakmene

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite