Angle down Atgal

Akmenės krašte pagerbtas buvęs šachmatų pedagogas

Kiekvienas regionas turi savo šachmatų istoriją. Ne išimtis ir Akmenės kraštas. Sausio viduryje dideliam šachmatų mylėtojui, treneriui Kazimierui Gailevičiui būtų sukakę 85-eri. Deja, jau šešti metai; kai jo nebėra.

K. Gailevičius tris dešimtmečius ugdė jaunąją kartą, apie 50 metų organizavo turnyrus, teisėjavo, žaidė pats. Jis – keliskart rajono šachmatų čempionas. Puikus prisiminimas apie šį nuostabų žmogų – praėjusį savaitgalį Naujosios Akmenės kultūros centre įvykęs turnyras.

Susirinko 50 šachmatininkų iš Kelmės, Mažeikių, Telšių, Gargždų, Joniškio, Akmenės rajonų ir Dobelės (Latvija). Buvo žaidžiami 7 greitųjų šachmatų ratai, kiekvienam žaidėjui skiriant 12 minučių + 5 sekundes darant ėjimą.

Nugalėjo Rimantas Vereckis iš Kelmės – 6 taškai iš 7 galimų. Keturi žaidėjai surinko po 5,5 taško ir pagal koeficientus pasidalijo 2-5 vietomis. Antroje pozicijoje liko Linas Dijokas (Joniškis), trečioje – Simona Limontaitė (Telšiai), ketvirtoje – Zigmas Bitinas (Gargždai), penktoje – Aleksandr Bobkov (Mažeikiai). Iš akmeniškių geriausiai pasirodęs Juozas Diglys – vienuoliktas.

Prizininkams įteiktos atminimo dovanos. Visi žaidėjai buvo apdovanoti K. Gailevičiaus atminimo medaliais, o telšiškiui Vytautui Gembutui atiteko kažkada Akmenės šachmatų klubui padovanota Kazimiero Gailevičiaus knyga su jo autografu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite