Angle down Atgal

Akmenės kraštas rengiasi priimti karjerų žygeivius

Savivaldybėje apsilankė VšĮ „TrenkTuras“ atstovai liepos 29 dieną organizuojamam karjerų žygiui aptarti. Žygio organizatoriai susitiko su Savivaldybės, Naujosios Akmenės ir Akmenės seniūnijų vadovais bei kitais akmeniškiais, atsakingais už sporto plėtrą, komunalines ir kitas paslaugas. Buvo apžvelgti maršrutai, kuriais keliaus žygeiviai, apsvarstyta daugybė organizacinių klausimų.

„TrenkTuras“ prisistato kaip žygeivių, keliautojų ir iššūkių ieškotojų bendruomenė, organizuojanti uždarus ir atvirus renginius, dalyvaujanti kitų organizuojamuose renginiuose: pėsčiųjų žygiuose, kelionėse į kalnus, pusmaratoniuose ir maratonuose, laipiojimuose virvėmis į pastatus, medžius, įvairius kitus objektus. Tad šįkart „TrenkTuras“ pakvietė visus nuotykių ieškotojus į įspūdingą pirmąjį vasaros pėsčiųjų žygį Naujojoje Akmenėje kitas planetas primenančiuose Karpėnų, Menčių bei Alkiškių karjeruose. Akmenės kraštą jie pristato taip: „Prieš 300 milijonus metų Akmenės rajone susiformavę klinčių klodai intensyvių kasybų metu virto unikaliu kanjonų kraštovaizdžiu, nebūdingu Lietuvoje. Dalis karjerų vis dar yra aktyviai eksploatuojami ir lankytojams neprieinami, todėl šio žygio metu turėsite išskirtinę progą išvysti nuo 40 metrų aukščio šlaitų atsiveriančius akimi neaprėpiamus horizontus, priverčiančius pasijusti tarsi kosminėje odisėjoje. Taip pat iš arti išvysite veikiantį net 720 tonų sveriantį žingsniuojantį ekskavatorių, jo 70 metrų ilgio strėlę ir kaip vienu ypu galima pakelti iki 18 tonų grunto. Dalyviai yra kviečiami apsistoti Karjerų žygio palapinių miestelyje, įsikūrusiame Naujosios Akmenės centre, netoli renginio starto vietos. Apsistojusieji galės geriau pažinti apylinkes, atsigaivinti aplinkiniuose ežeruose bei mėgautis pelnytu poilsiu bendraminčių žygeivių apsuptyje.“

Liepos 29 d. visų maršrutų dalyviai turės savarankiškai atvykti į žygio starto vietą L. Petravičiaus aikštėje, Naujojoje Akmenėje. Maršrutuose bus įrengti poilsio ir pagalbos punktai, kuriuose keliauninkai atsižymės savo žygio dalyvio pasą, pasipildys vandens atsargas, pasivaišins arbata, užkąs, o prireikus gaus būtinąją medicininę pagalbą. Karjerų žygio finišas taip pat numatytas L. Petravičiaus aikštėje. Finišavę žygio dalyviai bus apdovanoti diplomais bei atminimo medaliais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite