Angle down Atgal

Akmenėlių dvare – tarptautiniai talentai ir nacionalinė premjera

Rugpjūčio 3–6 d. Pakruojo r. esančiame Akmenėlių dvare bus įkurta kūrybinės veiklos stovykla tarptautiniam jaunimo simfoniniam orkestrui. Stovyklą vainikuos nacionalinė premjera: Lietuvoje bus pirmąkart atliekamas Gedimino Gelgoto sukurtas koncertas smuikui ir orkestrui.

Projekto metu Akmenėlių dvare veiks jau minėta stovykla, sukviesianti jaunuosius talentus iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos ir Lenkijos. Suburtam tarptautiniam orkestrui vadovaus Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO meno vadovas ir dirigentas G. Gelgotas.

Šių metų liepos 7 d. prestižiniame „Bad Kissingen Sommer“ festivalyje (Vokietija) įvyko pasaulinė G. Gelgoto koncerto smuikui ir orkestrui premjera. Nacionalinėje premjeroje dalyvaus dirigentas Martynas Stakionis, smuikininkė Augusta Jusionytė, tarptautinis jaunimo simfoninis orkestras bei Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO artistai.

Renginys skirtas atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečiui ir Europos kultūros paveldo metams paminėti. Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos projektui suteikė Europos kultūros paveldo metų ženklą. Ta proga prieš koncertą vyks muzikologo Vytauto Gerulaičio paskaita „Europos dvaro įtaka muzikos istorijai. Dvaro muzika ir muzika dvare“.

VšĮ „Pojūčių akademija“ direktorės Aurelijos Čižauskaitės-Butkaliuk teigimu, ženklo suteikimas dar labiau įprasmina įstaigos veiklas, įpareigoja prisiimti dar didesnę atsakomybę už projekto įgyvendinimą. „Man didelė garbė, kad kompozitorius Gediminas Gelgotas sutiko stovyklą rengti ir premjerą atlikti stilingame, savininkės Editos Aperavičienės išpuoselėtame Akmenėlių dvare. O dabar svarbiausia kibti į darbus, kad būtų pateisinti visų dalyvių ir klausytojų lūkesčiai“, – sako
A. Čižauskaitė-Butkaliuk.

Dviejų talentingųjų ir charizmatiškųjų NIKO smuikininkių – Augustos Jusionytės ir Dalios Simaškaitės – koncertas vyks ir Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje, rugpjūčio 6 d. popietę. Į koncertą atvyks ir jaunųjų smuikininkų akademijos „Muzika kitaip“ dalyviai. Smuikininkės su jais pasidalys patirtimi apie naujausias šiuolaikinės klasikinės muzikos smuikui tendencijas, atlikimo subtilybes, sceninio įvaizdžio svarbą, scenos judesio ypatumus.

Projektą globoja Pakruojo rajono meras Saulius Gegieckas, dalinai finansuoja LR kultūros ministerija, Šiaulių miesto ir Pakruojo rajono savivaldybės bei kiti rėmėjai.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (3)

Taip pat skaitykite