Angle down Atgal

Akcija: žvakelės degs už tuos, kuriems niekada nebus išduotas gimimo liudijimas

Vėlinių išvakarėse, spalio 30-osios vakarą Laisvos visuomenės institutas (LVI) kviečia dalyvauti jau tradicija tapusioje akcijoje „Renkuosi gyvybę“. Akcijos metu šalies gyventojai raginami uždegti žvakelę už tuos kūdikius, iš kurių buvo atimta teisė gimti ir gyventi. Šiais metais Vilniaus Katedros aikštėje iš žvakučių būtų sudėliotas kūdikio, kurį saugo mamos ir tėčio delnai, atvaizdas.

Akcijos metu didžiuosiuose šalies miestuose ir regionuose gyventojai taip pat kviečiami uždegti po žvakutę negimusiems kūdikiams atminti.

„Akcijos tikslas - skleisti žinią, kad kiekvienas pradėtas kūdikis turi teisę gimti, o kiekviena kūdikio besilaukianti mama ar šeima turi teisę sulaukti deramos pagalbos. Kviečiame prisijungti ir kitus miestus ar miestelius, savanoriškai organizuojant akciją“, sako LVI direktorė Diana Karvelienė.

Akcijos metu Vilniaus Katedros aikštėje planuojama rinkti lėšas, skirtas padėti krizę patiriančioms nėščioms moterims.

Blogis neretai kyla iš nežinojimo. Moterims trūksta informacijos, kad jos turi galimybę pasirinkti kitaip, kad gali sulaukti pagalbos. Vienas iš akcijos svarbiausių tikslų skleisti žinią, kad tokia pagalba yra.

Lietuvoje per metus atliekama per 3,5 tūkst. abortų. Tačiau tai tik oficialioji statistika. Tikėtina, kad realiai per metus gimimo liudijimas neišduodamas apie dešimčiai tūkstančių kūdikių.

Nereta, pasisakantys už abortus kaip pagrindinį argumentą pateikia žmogaus, moters, laisvę rinktis. Tačiau moksliniai ir socialiniai tyrimai rodo, kad moterys renkasi abortą ne todėl, kad siekia išreikšti savo laisvę, bet todėl, kad jų padėtis yra kritinė, tuo metu jos nemato kitų sprendimo būdų. Joms trūksta palaikymo iš vaiko tėvo, artimiausių šeimos narių, neretai jos patiria spaudimą ir materialinį nepriteklių.

„Abortas ne tik nutraukia vaiko gyvybę, tačiau žaloja ir pačią moterį. Krizinio nėštumo centras nemokamai teikia moterims tuo metu taip reikalingą emocinę, psichologinę, materialinę, socialinę pagalbą, kuri galbūt suteiktų jai stiprybės pasirinkti gyvenimą su vaiku“, sakė Krizinio nėštumo centro konsultantė Rūta Trumpickienė.

Prie akcijos jungiasi ir Krizinio nėštumo centras bei beveik dvi dešimtys įvairių nevyriausybinių organizacijų, kurios ne tik palaiko akcijos idėją, bet ir buriasi tęstinei veiklai, apimančiai pagalbos, švietimo ir teisėkūros iniciatyvas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite