Akcija „Užmik su pasaka“ džiugino stebuklingomis akimirkomis ir bendryste

Kaunas
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS) surengė akciją "Užmik su pasaka", kuri šventėms artėjant kvietė prisiminti, kad pati brangiausia dovana vaikui yra kartu su juo praleistas laikas. Žinomi, savo pavyzdžiu įkvėpti galintys žmonės vyko į laikinais vaikų namais tapusias įstaigas ir, dienai baigiantis, kartu su mažaisiais susėdo prie pasirinktos knygos.

„Mūsų sumanymas pasiteisino. Dar kartą įsitikinome, kad vaikams ne daiktai, o buvimas kartu yra svarbiausia. O be tėvų globos likusiems, tai šimtus kartų vertingiau, – kalbėjo Kauno apskrities VTAS vedėja Neringa Martišienė. – Tikimės akciją surengti ir kitais metais, gal atsiras ir daugiau norinčių prisijungti, o pasaka skambės ne vieną vakarą.“

Iniciatyvą vainikavo susitikimas su Nemajūnų dienos centro vaikais Birštone. Jiems skambėjo rašytojo Virginijaus Šidlausko parašyta ir erdvinėje knygoje įsikūrusi pasaka apie gimtąjį miestą. Beje, knygos autoriai yra patys vaikai, kūrybinėse dirbtuvėse iliustravę jos herojus, 3D spausdintuvu sumodeliavę, išspausdinę ir įrišę spalvingą knygą.

Ne mažiau stebuklingas vakaras vyko Kauno r. vaiko gerovės centre "Gynia", kur lankėsi žurnalistė, televizijos laidų vedėja Laima Pilipavičienė, ją atlydėjo gražuoliai samojedų veislės augintiniai Grantas ir Kingas, o skambėjo jautrus aštuonių vaikų mamos ir mokytojos Eglės Venslovaitės Šiliūnienės tekstas "Apie skrynutę širdyje".

Kėdainių pagalbos šeimai centre miesto kultūrinio gyvenimo vadovė Ona Mikalauskienė skaitė mažiesiems savo vaikų mėgiamas pasakas, kalbėjosi apie jų išmintį apsupta smalsuolių, apink zujant smagiai septynmetei mišrūnei Spuklei.

Raseiniuose ištraukas iš klasika tapusios tiek vaikus tiek suaugusius žavinčios Antuano de Sent-Egziuperi alegorinės pasakos Mažasis princas perteikė renginių organizatorius Edgaras Juška su scenos partnere Rasa Maslauskiene. Jonavoje pas vaikus viešėjo charizmatiškas režisierius Gediminas Gutauskas. Įsimintini susitikimai vyko ir kitose Kauno regiono vietose.

Psichologė psichoterapeutė doc. dr. Asta Adler primena, kad pasakos svarbios bet kokio amžiaus vaikui ir suaugusio žmogaus gyvenime, yra tarsi veidrodis, padedantis pamatyti save, suprasti vidinį pasaulį, pažinti šviesią ir tamsiąją gyvenimo pusę. Psichologė įsitikinusi, kad per pasakas perduota patirtis labai praverčia visais gyvenimo etapais, padeda mokytis ir augti. „Tai pasakos yra ta struktūra, kuri sako vaikui, kad visas problemas galima išspręsti ir pamoko, kaip tai padaryti. Klausydamas pasakojimo vaikas įsimena jam svarbiausią žinią“.