Angle down Atgal

Akcija ,,Ištark, išgirsk, išsaugok": kad svarbi tiesa ir tremties istorija nebūtų pamirštos

Šiais metais jau ketvirtąjį kartą vyks projekto MISIJA SIBIRAS tremtinių ir politinių kalinių vardų, pavardžių ir likimų skaitymo akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

Skaitymų akcijos metu atviroje miesto vietoje skaitomi tremtinių vardai, pavardės ir likimai (liko tremtyje / grįžo į Lietuvą / likimas nežinomas). Prie skaitymų gali prisidėti visi norintys. Pernai skaitymai vyko net 10-yje Lietuvos miestų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje, Marijampolėje, Alytuje, Mažeikiuose ir Jonavoje, ir sulaukė didelio miestiečių ir miesto svečių susidomėjimo.

Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į tai, kad istorijoje su ištremtųjų skaičiais susiduriama dažnai, bet pamirštama svarbi tiesa: ištremti buvo ne skaičiai, o žmonės. Svarbu trėmimų laikotarpio aukas suvokti ne tik kaip skaičių, bet kaip daugybę individualių asmenybių ir likimų. Akcijos metu prie istorijos išsaugojimo visi žmonės prisidėti gali ne tik klausydami pavardžių skaitymo, bet ir patys perskaitydami vardus, pavardes ir likimus. Tai tremties istorijai suteikia asmeniškumo, tiesioginio kontakto.

Pageidaujančius prisijungti prie miestų, kuriuose vyks atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kviečiame susisiekti el. paštu aiste@jauniems.lt arba telefonu +37069377292 iki balandžio 8 d.

Apie akciją ,,Ištark, išgirsk, išsaugok"

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite