Angle down Atgal

Akcija ,,Gyventojai rūšiuoja: mitas ar tiesa?“

Vasario 1 d. prie Joniškio miesto Slančiauskio g. 3 namo, Joniškio r. savivaldybės administracijos ir VšĮ ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ atstovai vykdė akciją ,,Gyventojai rūšiuoja: mitas ar tiesa?“. Akcijos metu tiesiogiai bendrauta su susidomėjusiais gyventojais teisingo atliekų tvarkymo, rūšiavimo, tinkamo naudojimosi požeminiais atliekų surinkimo konteineriais temomis, išklausytos gyventojų nuomonės, nusiskundimai atliekų tvarkymo sistema.

Gyventojams, kurie nesinaudoja el. informavimo priemonėmis, išdalinti lankstinukai, kuriuose pateikta išsami informacija apie teisingą atliekų rūšiavimą, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo infrastruktūrą bei nepavojingų atliekų sąvartyną. Siekiant skatinti gyventojus kiek galima labiau atsisakyti naudoti vienkartinio naudojimo plastikinių pirkinių maišelių, akcijos dalyviams padovanoti aplinkai draugiški daugkartinio naudojimo maišeliai, kuriuos kaip aplinkosauginę priemonę, skirtą gyventojų švietimui, savivaldybei skyrė VšĮ ,,Gamtos ateities“. VšĮ ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ jauniesiems akcijos dalyviams įteikė kortų žaidimą, kurį įsteigė VšĮ ,,Pakuočių tvarkymo organizacija“.

Akcijos metu, siekiant gyventojams nuosekliai paaiškinti ir parodyti atliekų rūšiavimo svarbą, buvo vykdoma atliekų rūšiavimo pamoka, kurios metu buvo išpiltas M. Slančiausko g. 1 ir 3 ir Miesto a. 5 ir 7 namų grupei priskirtos pusiau požeminės konteinerių aikštelės mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerio turinys ir rankiniu būdu parodyta, kurios atliekos tinkamai išmestos, o kurioms vieta - rūšiuojamųjų atliekų konteineriuose. Išpiltas mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerio turinys parodė, kad didžioji dalis daugiabučių namų gyventojų netinkamai rūšiuoja atliekas. Gyventojams paklausus, kodėl reikia rūšiuoti atliekas, akcijoje dalyvavusi ŠRATC direktorė J. Šalkauskienė paaiškino apie Lietuvoje veikiantį gamintojo atsakomybės principą, kuomet į prekės kainą yra įskaičiuotas ir pakuotės sutvarkymo mokestis. Kad šis principas veiktų ir nereikėtų mokėti du kartus, pakuotė turi būti išmesta į rūšiavimui skirtus konteinerius, tačiau, jei pakuotė išmetama į mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerį, jos sutvarkymas kainuoja daugiau.

Joniškyje vykdytos akcijos ,,Gyventojai rūšiuoja: mitas ar tiesa?“ rezultatai parodė, kad gyventojams trūksta atsakingo požiūrio ir įgūdžių kaip teisingai reikia tvarkyti atliekas. Tikimės, kad praktinis pavyzdys pagerins rūšiavimo įgūdžius ir ateityje, tokių akcijų pagalba, situacija ženkliai pasikeis.

Dėkojame VšĮ „Gamtos ateitis“ ir VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ už prisidėjimą šviečiant visuomenę. Taip pat dėkojame ir Joniškio r. komunalinių atliekų surinkėjui/vežėjui UAB „Ecoservice projektai“ už dalyvavimą akcijoje bei Lietuvos policijai už viešosios tvarkos užtikrinimą.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite