Angle down Atgal

Akcija „Diena be automobilio“ Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pasaka“

2020 m. rugsėjo 22 d. Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenė drauge su Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru surengė akciją „Diena be automobilio“.

Nuo ankstyvo ryto į darželį vaikučiai rinkosi papuošę savo dviratukus, paspirtukus ar tiesiog žingsniavo pėstute gerai nusiteikę ir pasiruošę nuotykių kupinai dienai. Akcija „Diena be automobilio“ buvo skatinama prisiminti draugiškas aplinkai transporto priemones ir skatinti jomis naudotis kuo dažniau. Darželio grupių ryto rato metu vaikai diskutavo su auklėtojomis, kodėl svarbu leisti pailsėti žemei nuo taršos ir automobilių griausmo bei kaip svarbu kvėpuoti grynu oru, mankštinti kojas dažniau vaikštant ar važiuojant dviračiu.

Lauke vaikai smagiai leido laiką su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Jurgita ir judesio korekcijos mokytoja Inga atlikdami „Dviratuko mankštą“ bei traukdami mankštos bilietus ir atlikdami mankštelę, kuri pavaizduota paveikslėlyje. Vieni vaikai atliko „Traukinuko“, kiti - „Katino Kukulio“, treti - „Aerobikos“, ketvirti - „Vabaliukų“ mankšteles. Geros nuotaikos bei aktyvių judesių darželio kieme netrūko.

Kiekviena grupė savo lauko zonoje turėjo galimybę paeksperimentuoti su dviračiais ir panaudoti juos ne pagal tiesioginę jų paskirtį, o įsijungę fantazijos mygtuką sukurti tikrą meno šedevrą. Išradingai ir originaliai bei ekologiškai savo dviračius papuošė visų grupių ugdytiniai padedami pedagogų. Papuošti dviračiai bus eksponuojami prie Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ „Gyvybės medžio„ skulptūros. Vaišingiausi „Zuikučių“ grupės ugdytiniai pasiūlė pasilepinti rudeninėmis gėrybėmis – obuoliukais. Didelį Ačiū siunčiame draugiškiausiems „Zuikučiams“.

Grįžus po renginio į grupes vaikų laukė staigmena: padėkos už komandinį darbą originalumą puošiant dviračius ir gardžios sultys.

Šiltas oras, besišypsanti saulutė, puiki nuotaika bei akcija „Diena be automobilio“ paskatino ne tik vaikučius, bet ir kitus bendruomenės narius daugiau pajudėti, nusišypsoti ir pasidžiaugti šaunia diena.

Renginį organizavo: visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Jurgita Daunienė, judesio korekcijos mokytoja Inga Šimkutė – Karalevičienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lina Lesniauskienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Pocė.

 

 

.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite