Angle down Atgal

Akcija „Atliekų vežimas 2021“: Druskininkų aplinkosaugininkai patikrino 36 atliekų vežėjus

Aplinkos apsaugos departamento Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai vykdydami atliekų vežėjų patikrinimus Lazdijuose, Varėnoje ir Druskininkuose rugsėjo 15–27 d. patikrino 36 transporto priemones ir pažeidimų nenustatė.

Aplinkosaugininkai atliko reidus prie metalo supirktuvių, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro ir kitų teritorijų, kur gabenamos atliekos.

„Patikrinę atliekas gabenančias transporto priemones, tarp jų ir tarptautinius vežėjus, Atliekų taisyklių pažeidimų nenustatėme. Atliekos buvo gabenamos pagal nustatytus reikalavimus, t. y. vežėjai turėjo reikalingus dokumentus, vežamas krovinys atitiko dokumentuose nurodytą krovinį ir jo kiekį“,– sako Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Evaldas Brusokas.

Kaip teigia aplinkosaugininkas, taip pat buvo tikrinami ir tarptautinių vežėjų maršrutai, ar jie atitinka dokumentuose pateiktas išvykimo ir atvykimo vietas ir džiugiu, kad pažeidimų nebuvo nustatyta.

Aplinkos apsaugos departamentas primena:

  • vežant atliekas Lietuvos Respublikos teritorijoje, privaloma turėti 1 darbo dieną prieš vežimą GPAIS suformuotą atliekų vežimo lydraštį;

  • vežantys atliekas krovininiais automobiliais turi atsižvelgti į pagrindinius reikalavimus: krovinio svoris turi atitikti gabenimo dokumentuose nurodytą svorį, būtina turėti galiojančias sutartis su gavėjais, krovinio dokumentai turi būti užpildyti tvarkingai;

  • už atliekų įvežimo ar importo į Lietuvą reikalavimų pažeidimą ir už Aplinkos apsaugos įstatymo pažeidimus atsakingiems asmenims bus rašomi protokolai ir skiriamos nuobaudos. Administracinių nusižengimų kodeksas už pažeidimus numato baudą nuo 30 iki 4 100 eurų. Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatymas už pažeidimus numato baudą nuo 150 iki 30 000 eurų.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba 112.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite