Angle down Atgal

Akcentas – seniūniją puošiantys žmonės

Dvi dienos, rugpjūčio 9 – oji ir 10 – oji, buvo skirtos Ventos miesto vasaros šventei. Ventiškiai pasibuvimą kartu įprasminę seniai, jau keli dešimtmečiai, kai renkamasi lauko estradoje, ant Ventos upės kranto. Visokių yra buvę šventinių dienų – saulėtų, vėjuotų, lietingų. Įsiminė lietingos, tokių dažnokai būdavo. Tad šventinį savaitgalį dairėmės į dangų – dieną ir didžiąją dalį vakaro nelijo.

Rugpjūčio 9 – oji buvo skirta Ventos Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčios 10 – mečiui paminėti. Iškilmingos šv. Mišios aukotos gausiai dalyvaujant parapijiečiams išpuoštoje bažnyčioje. Šiandien sunku įsivaizduoti Ventą, anais laikais tokią pat kaip ir Naujoji Akmenė – komunistiniais miestais, pastatytais darbininkams, be maldos namų. Dešimt metų atvažiuojančiuosius ar tik pravažiuojančiuosius pasitinka bažnyčia. Po šv. Mišių Ventos upės slėnyje sukviestas dainuojamosios poezijos vakaras.

Rugpjūčio 10 – oji, visas šeštadienis, nuo ankstyvo ryto iki vėlumos skirtas linksmybėms. Ryte Ventos gimnazijos stadione vyko tinklinio, futbolo, smiginio, krepšinio varžybos. Visas šalia lauko estrados esantis kalnelis ir keliose miesto vietose dirbinius išsidėliojo, tautodailininkai, į šventę atvykę prekybininkai. Prekiavo ne tik visą dieną, bet ir ilgą vakarą. O buvo visko ir gausiai. Smaližiai skanavo ledų, chalvos, bandelių, šašlyko… Atrakcijų šauliams – buvo galima šaudyti iš lanko, pasipuošti tatuiruotėmis, vaikams linksmintis padėjo studija „Burės“. Šventė gausi dalyviais, ir koncertuojančiųjų pakviesta, ko gero, atsižvelgiant į įvairius muzikinius skonius.

Lauko estrados scena „išdavė“, kad sustatyti baltais žiedais žydinčios šluotelinės hortenzijos vazonai – dovana ventiškiams. Nuojauta neapgavo. Ventiškius, seniūnijos gyventojus pasveikino seniūnė G. Mačiuvienė.

Daugiau Roma Jonikienė trečiadienio, rugpjūčio 24 d., „VIENYBĖJE“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite