Angle down Atgal

Aizkrauklės partnerių šventėje – 15 metų draugystės su Biržais akcentai

Gegužės 28–birželio 1 dienomis Aizkrauklėje vyko šio rajono savivaldybės miestų partnerių atstovų susitikimas. Aizkrauklės rajono savivaldybė laimėjo finansavimą Europos struktūrinių fondų programos „Europa piliečiams“ projektui, o vienas šio projekto renginių – miestų partnerių susitikimas. Svarbiausi šio susitikimo akcentai buvo skirti Biržų rajonui: Aizkrauklės savivaldybės vadovai pakvietė biržiečius iškilmingai švęsti bendradarbiavimo 15 metų sukaktį.

Pirmosios susitikimo dienos buvo skirtos pasidalinti patirtimi, planuoti būsimus darbus. Kraslavos mieste, svečių namuose, keturias dienas vyko kultūros, švietimo, sporto, turizmo ir jaunimo reikalų specialistų susitikimas, kuriame miestų partnerių iš Vokietijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos atstovai dalinosi savo gerąja patirtimi, kalbėjo apie problemas ir planavo bendradarbiavimo šiose srityse strategiją penkeriems metams. Biržų rajono savivaldybei atstovavo Biržų kultūros centro direktorius Romas Lesevičiaus, Biržų kūno kultūros ir sporto centro direktorius Sigitas Mitrochinas, „Aušros“ pagrindinės mokyklos direktorė Saulė Venckūnienė ir Biržų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Vesta Urvakytė.

Birželio 1-ąją į Aizkrauklę švęsti 15 metų bendradarbiavimo sukakties vyko Biržų rajono savivaldybės delegacija: rajono Savivaldybės meras Vytas Jareckas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Vireliūnienė, mero patarėja Janina Bagdonienė.

Iš Biržų koncertuoti Aizkrauklėje vyko gausus būrys Biržų kultūros centro meno mėgėjų: folkloro ansamblis „Žemyna“, vadovė Aušra Butkauskienė, pramoginių šokių kolektyvas, vadovė Dalė Urbonienė, „Bočių“ kolektyvas, vadovė Lina Januševičienė, jaunimo tautinių šokių ansamblis „Raitytinis“ ir vyresniųjų tautinių šokių ansamblis, vadovė Danguolė Kalkienė, alternatyvaus fokloro grupė „Navija“, vadovė Rūta Kudelkienė.

Šventė Aizkrauklės centrinėje aikštėje prasidėjo Biržų miesto vėliavos pakėlimu. Visus šventės svečius ir miestų partnerių atstovus pasveikino Aizkrauklės savivaldybės meras Leons Lidums. Biržų rajono meras Vytas Jareckas kalbėjo: „Jau 15 metų bendraujame nuoširdžiai ir dalykiškai. Džiaugiamės, kad bendradarbiavimo su Aizkraukle formos pačios įvairiausios: ir meno kolektyvų mainai, ir Aizkrauklės bei Biržų krašto muziejų bendradarbiavimas, ir verslininkų, savivaldybės tarnautojų susitikimai, verslo kontaktų mugės, amatininkų ryšiai, seminarai ir paskaitos jaunimui, sporto varžybos. Ši draugystė mums padeda plėsti verslo, turizmo ryšius, kalbėtis visiems suprantama meno kalba. Bendradarbiauja mūsų sportininkai, jaunimas, bendradarbiauja senjorai, kuriems ši bendrystė yra labai svarbi. Keičiamės profesionalaus ir mėgėjiško meno parodomis. Kartu švenčiame svarbiausias mūsų miestams ir valstybėms šventes. Džiaugiamės, kad Aizkrauklė ne pirmą kartą teikia projektus Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamai programai „Europa piliečiams“ ir gauna finansavimą. Šie projektai suteikia naujų bendradarbiavimo galimybių visiems miestams partneriams. Biržiečiai, viešėję Aizkrauklėje prieš penkerius metus, dar prisimena mūsų draugystės dešimtmečiui skirtus renginius, o šiandien minime penkiolika nuoširdžios ir tvirtos bendrystės metų. Penkiolika metų – dar tik paauglystė, dar turime kur augti ir auginti savo draugystę.“ Meras Vytas Jareckas viso Biržų rajono žmonių vardu padėkojo Aizkrauklės vadovams už nuoširdų kaimynišką bendravimą ir bendradarbiavimą ir linkėjo, kad ši bendrystė nenutrūktų.

Aikštėje buvo parengta ekspozicija apie miestų partnerių įgyvendintus Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamus projektus, tarp jų – Biržų Širvėnos ežero pėsčiųjų takas, Biržų tvirtovės rūmų ansamblis. Ekspoziciją pristatė Aizkrauklės rajono meras Leons Lidums.

Biržų meno mėgėjų kolektyvai koncertavo Aizkrauklės miesto aikštėje.

Tą pačią dieną vyko dar vienas Aizkrauklės ir Biržų bendradarbiavimo renginys: pasirašyta Aizkrauklės istorijos ir meno muziejaus ir Biržų krašto muziejaus „Sėla“ bendradarbiavimo sutartis. Aizkrauklės ir Biržų muziejai bendradarbiauja ne pirmi metai: Aizkrauklėje buvo surengta Biržų muziejaus kilnojamoji paroda „Vidurio Baltijos amatai XVII–XVIII a.“, Biržų „Kraitės“ klubo rankdarbių darbų paroda, tautodailininkės Vitenės Repšienės jubiliejinė paroda, lėlių kūrėjos Vitos Kiseliūnienės ir dailininkės Godos Balbieriūtės darbų paroda. Biržų „Sėlos“ muziejaus lankytojai matė Aizkrauklės muziejaus tekstilės ir nėrinių parodas. Šeštadienį Aizkrauklės istorijos ir meno muziejuje buvo pristatyta Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos Dailės skyriaus jaunųjų keramikų kūrybos paroda. Biržiečių mokinių darbais žavėjosi visi į parodos pristatymą ir sutarties pasirašymo renginį atvykę miestų partnerių atstovai.

Apie muziejų bendradarbiavimą kalbėjo „Sėlos“ muziejaus direktorius Gintaras Butkevičius ir Aizkrauklės istorijos ir meno muziejaus direktorė Dzintra Cepure. Muziejų vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Sutartyje numatyta skatinti bendradarbiavimą materialiojo ir nematerialiojo kultūros paveldo tyrime ir išsaugojime, bendradarbiauti kuriant ir įgyvendinant bendrus projektus, įgyvendinant mokslinių tyrimų ir visuomenės švietimo veiklą, kurti bendrus turizmo produktus, rengti parodas ir kitus visuomenei skirtus renginius abiejų šalių muziejuose, skatinti muziejininkų bendravimą ir bendradarbiavimą, dalinimąsi patirtimi. Muziejininkus pasveikino Aizkrauklės meras Leons Lidums ir Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas. Rajonų vadovai linkėjo muziejams įdomaus ir abiejų rajonų gyventojams naudingo bendradarbiavimo.

Visų miestų partnerių atstovai aplankė Aizkrauklės istorijos ir meno muziejaus skyrių – tarybinių laikų ekspoziciją, kuri veikia buvusiuose kultūros namuose. Šio muziejaus eksponatai liudija miesto žmonių gyvenimą nuo Stučkos miesto kūrimosi pradžios iki nepriklausomybės atkūrimo, kai Stučka tapo Aizkraukle.

Biržų rajono delegacijos atstovai padėkojo Aizkrauklės savivaldybės merui Leonui Lidumui ir kitiems darbuotojams už šiltą priėmimą, Aizkrauklės rajono savivaldybės vadovai – už puikų biržiečių koncertą, už nuoširdžią draugystę ir atsisveikino iki kito susitikimo.

Parengė Savivaldybės mero patarėja Janina Bagdonienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite