Angle down Atgal

Aiškinsis, ar sprogimas padarė žalos gamtai

Praėjusį penktadienį Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje esančioje „Orion Global Pet“ gamykloje įvykęs sprogimas ne juokais išgąsdino miesto gyventojus. Nors savaitgalį avarija buvo likviduota, į aplinką galėjo patekti kenksmingų medžiagų. Apie tai uostamiesčio gyventojai buvo įspėti trumposiomis žinutėmis, o aplinkosaugininkai paėmė oro mėginius.

Pranešta, kad penktadienį 10.50 val. biokuro katilinės šildymo sistemoje į dūmų sistemą išsiliejo termoalyva, kilo gaisras. Bendrovė nieko nelaukdama evakavo darbuotojus ir sustabdė biokuro padavimą ir deginimą.

Technologiniame įrenginyje sprogimas įvyko 12.38 val. Spėjama, sprogo vienas katilinės filtrų. Pranešimą gavęs Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skubėjo į įvykio vietą likviduoti pavojaus. Gaisrą gesino penkios autocisternos.

Žiniasklaidai situaciją komentavusi įmonė teigė, kad žmonių sveikatos sutrikimų nustatyta nebuvo. LRT televizijai Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Marius Garbenis sakė, kad sutrikus technologiniam procesui išbėgo stipriai įkaitusi alyva. Jos temperatūra siekė daugiau nei 700 laipsnių. Gelbėtojai situaciją stebėjo tol, kol išsiliejusi alyva visiškai ataušo.

Kad sprogimo būta stipraus, bylojo klaipėdiečių užfiksuoti vaizdai. Tuo metu netoli įvykio vietos namuose buvę miestiečiai suskubo prie lango ir išvydo dūmų debesį. Po sprogimo Šilutė plentu važiavę vairuotojai teigė, kad stiprus dūmų kvapas buvo jaučiamas net ir sėdint automobilyje.

Pasak Aplinkos apsaugos agentūros atstovės spaudai Linos Gaidžiūnaitės, incidento vietoje buvo paimti oro mėginiai. Tikimasi, kad galimos oro taršos rezultatai bus aiškūs pirmoje šios savaitės pusėje.

„Kai tik turėsime rezultatus, juos perduosime Aplinkos apsaugos departamentui. Tada bus paskaičiuota, buvo padaryta žala gamtai ar ne“, - „Vakarų ekspresui“ sakė L. Gaidžiūnaitė.

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos skyriaus viršininkas Alfredas Šepštas patvirtino, kad oro taršos mėginiai buvo paimti. O kokia buvo padaryta žala gamta, bus galima spręsti tik sulaukus tyrimo rezultatų.

„Kol rezultatų neturime, tol daugiau komentuoti negalime“, - sakė A. Šepštas.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite